Фурадонин 100мг №20 таб

Фурадонин 100мг №20 таб

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ФУРАДОНІН

(Furadoninum)

 

 

Склад:

 діюча речовина: нітрофурантоїн;

1 таблетка містить нітрофурантоїну 50 мг або 100 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кремнію діоксид колоїдний безводний, кальцію стеарат.

 

Лікарська форма. Таблетки.

 

Фармакотерапевтична група.

Антибактеріальні засоби.  Код АТС J01X E01.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Бактеріальні інфекції сечовивідних шляхів (пієліт, пієлонефрит, цистит, уретрит), у тому числі для терапії рецидивів, а також для запобігання інфекції при урологічних операціях, катетеризації, цистоскопії.

 

Протипоказання.

-          Підвищена чутливість до нітрофурантоїну або до допоміжних речовин препарату;

-          анурія;

-          олігурія;

-          гостра порфірія;

-          ниркова недостатність (кліренс  креатиніну  менше 60 мл/хв);

-          цироз печінки;

-          хронічний гепатит;

-          хронічна серцева недостатність ІІ та ІІ ступеня;

-          пацієнти, що перебувають на гемодіалізі або перитонеальному діалізі;

-          недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (загроза гемолітичної анемії);

-          неврит і поліневропатія.

 

Спосіб застосування та дози.

Препарат приймають внутрішньо, одразу  після їди, запиваючи великою кількістю  води.

Гострі інфекції: дорослим та дітям віком від 12 років – 100 мг  2 рази на добу протягом           7 днів.

Тяжкі хронічні рецидивуючі інфекції: дорослим – 100 мг 4 рази на добу протягом 7 днів.

Для дорослих вища разова доза – 300 мг, добова – 600 мг.

Хірургічна профілактика: дорослим – 100 мг  2 рази на добу  в день процедури та 3 дні після процедури.

Якщо не було прийнято чергову дозу, слід продовжувати курс лікування у раніше призначених дозах.

 

Побічні реакції.

Порушення шлунково-кишкового тракту: часто – нудота, блювання, відсутність апетиту, частота та вираженість яких дозозалежна. Рідше спостерігається біль у животі, діарея, панкреатит. Побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту бувають рідше, якщо препарат приймати з їжею, запиваючи великою кількістю рідини.

З боку нервової системи: рідко – головний біль, сонливість, запаморочення, депресія, ейфорія, ністагм, сплутаність свідомості, психотичні реакції, астенія, підвищення внутрішньочерепного тиску. У поодиноких випадках відзначені серйозні та навіть необоротні периферичні поліневропатії (відчуття оніміння і печіння в ногах, м’язова слабкість), що пов’язано з нирковою недостатністю  та тривалим застосуванням великих доз препарату. При згаданих симптомах прийом препарату необхідно припинити.

Порушення дихальної системи: рідко гострі легеневі реакції підвищеної чутливості характеризуються раптовою появою гарячки, еозинофілією, кашлем, болем у грудях, задишкою. Легеневий інфільтрат або ущільнення та плевральний випіт можуть виникнути протягом кількох годин або днів від початку терапії; після припинення прийому препарату вони зазвичай розсмоктуються. Підгострі або гострі легеневі симптоми, у тому числі  фіброз легень можуть  непомітно розвинутися у хворих з тривалою терапією; фіброз може бути необоротним, особливо якщо терапія тривала після появи симптомів. У хворих на бронхіальну астму можуть відзначатися астматичні напади. При появі перших ознак порушення дихальної системи прийом препарату необхідно припинити.

Порушення функції печінки і/або жовчовивідних шляхів: рідко – хронічний активний гепатит, холестатична жовтяниця (є дозонезалежними  та зникають після відміни препарату), псевдомембранозний коліт, холестатичний синдром.

Пошкодження шкіри і підшкірної  клітковини:  часто – реакції підвищеної чутливості – шкірні висипи, макулопапульозні висипи, кропив’янка, свербіж; в окремих випадках: ангіоневротичний набряк, анафілаксія, запалення слинних залоз, екзема, ексфоліативний дерматит, мультиформна еритема (синдром Стівенса-Джонсона), вовчакоподібний синдром.

Порушення функцій кровотворної і лімфатичної систем:  рідко – мегалобластна анемія, лейкопенія, гранулоцитопенія або агранулоцитоз, тромбоцитопенія, апластична анемія, гемолітична анемія у пацієнтів з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Порушення з боку скелетно-м’язової системи: подагра, міалгія.

Інші: рідко – порушення зору, біль у суглобах, оборотне випадання волосся, грибкова суперінфекція, можлива резистентність до таких мікроорганізмів як Pseudomonas. Фурадонін забарвлює сечу у темно-жовтий або коричневий колір.

 

Передозування.

Симптоми:  блювання.

Лікування: відміна лікарського засобу, вживання великої кількості рідини, застосування ентеросорбентів, антигістамінних засобів, вітамінів групи В. Терапія симптоматична. Специфічного антидоту немає.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

 

Діти.

Препарат можна застосовувати дітям віком від 12 років.

 

Особливості застосування.

Фурадонін призначається  з обережністю хворим літнього віку, у яких може бути підвищений ризик токсичної дії, а саме: гострих пульмонологічних реакцій. Хворим, які отримують тривалу терапію, доцільно провести обстеження функцій легень та припинити прийом препарату при перших проявах ушкодження легень.

Особливої обережності слід дотримуватись при лікуванні хворих з уже існуючою патологією нирок, печінки, неврологічними та алергічними захворюваннями, а також зі станами, які сприяють розвитку периферичних нейропатій (анемія, цукровий діабет, електролітний дисбаланс, виснаження, дефіцит вітамінів групи В). Фурадонін слід відмінити при проявах периферичної нейропатії.

Також слід дотримуватись обережності при дефіциті фолієвої кислоти.

При тривалому лікуванні Фурадоніном необхідно періодично контролювати склад периферичної крові, функціональний стан печінки та нирок.

Фурадонін може дати псевдопозитивну реакцію на цукор сечі (при використанні методу відновлення міді).

Фурадонін може викликати діарею, спричинену Clostridium difficile. Лікування Фурадоніном змінює нормальну мікрофлору товстої кишки і сприяє надлишковому росту Clostridium difficile. Якщо підозрюється або підтверджується діарея, викликана Clostridium difficile, лікування Фурадоніном слід припинити та провести відповідне лікування. Рідко лікування Фурадоніном може призвести до появи стійких мікроорганізмів. У такому випадку слід припинити прийом препарату.

Під час лікування слід утримуватися від вживання алкогольних напоїв.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Препарат не впливає на  швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами, але особам, у яких протягом лікування виникають запаморочення, головний біль  або інші побічні ефекти зі сторони центральної нервової системи, слід дотримуватися обережності.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Антибактеріальна активність Фурадоніну знижується у лужній сечі, тому не слід комбінувати його з препаратами, які підвищують рН сечі. Магнію трисилікат знижує всмоктування Фурадоніну, але невідомо, чи відноситься це й до інших антацидних засобів.

Не можна застосовувати одночасно Фурадонін та препарати групи хінолонів.

Екскрецію Фурадоніну знижують пробенецид та сульфінпіразон, тому не можна приймати їх одночасно.

Карбоангідраза зменшує антибактеріальну активність препарату, нітрофурантоїн зменшує реабсорбцію естрогенів, ефективність контрацептивних препаратів, про що повинні бути попереджені пацієнти, які одночасно застосовують протизаплідні засоби.

Інактивує пероральну протичеревну вакцину.

При одночасному застосуванні налідиксової кислоти та лікарських засобів, які блокують канальцеву секрецію, зменшується антибактеріальний ефект (за рахунок зниження концентрації нітрофурантоїну в сечі) та збільшується токсичність (збільшує концентрацію в крові) нітрофурантоїну.

Застосування одночасно з левоміцетином, ристоміцином та сульфаніламідами посилює пригнічення кровотворення.

При нирковій недостатності не рекомендується застосовувати одночасно нітрофурантоїн та аміноглікозиди.

Антибактеріальна дія Фурадоніну значно посилюється при одночасному застосуванні з антибіотиками (пеніциліни і цефалоспорини), добре комбінується з тетрацикліном і еритроміцином.

Під час одночасного застосування Фурадоніну з алкоголем взаємодії не відзначалося. Однак слід утримуватися від вживання алкоголю, щоб запобігти непередбаченим реакціям. 

Фурадонін підвищує нефротоксичність інших нефротоксичних лікарських засобів.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Нітрофурантоїн – синтетичний протимікробний засіб, похідне нітрофурану. Чинить бактеріостатичну дію, але може діяти й бактерицидно залежно від концентрації і чутливості мікроорганізмів. Порушує синтез ДНК, РНК і білка в бактеріальних клітинах. Стійкість мікроорганізмів до нітрофурантоїну розвивається рідко. Нітрофурантоїн       активний відносно деяких грампозитивних та грамнегативних бактерій (стафілококів, стрептококів, кишкової палички, збудників черевного тифу, дизентерії, різноманітних штамів протею).

Фармакокінетика. Нітрофурантоїн добре всмоктується у травному тракті. Максимальна концентрація у сироватці крові після прийому внутрішньо досягається через 30 хв. Наявність їжі у травному тракті також може збільшити біодоступність нітрофурантоїну та тривалість терапевтичної концентрації. Нітрофурантоїн на 20-60 %  зв’язується білками плазми крові. Незважаючи на те, що препарат метаболізується у печінці та м’язових тканинах, від 30 % до 50 % дози швидко виділяється з сечею у незміненому вигляді. Тому він має бактеріостатичну та бактерицидну дію при інфекціях сечовивідних шляхів. Препарат повністю виводиться з організму нирками. Період напіввиведення становить приблизно 20 хвилин. Фурадонін найактивніший у кислій сечі. Якщо рН сечі перевищує 8, більша частина бактерицидної активності втрачається. Фурадонін проникає через плаценту та гематоенцефалічний бар’єр, у грудне молоко.

 

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки жовтого або зеленкувато-жовтого кольору, плоскоциліндричні, з фаскою.

 

Термін придатності.  4 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.

 

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі до + 30 оС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

 

Упаковка. По 10 таблеток у контурній безчарунковій упаковці;

по 10 таблеток у блістері,

по 2 блістери у пачці із картону.

 

Категорія відпуску. За рецептом.

 

Виробник. Відкрите акціонерне товариство «Борисовський завод медичних препаратів».

 

Місцезнаходження. Республіка Білорусь, 222120, Мінська обл., м. Борисов, вул. Чапаєва, 64/27.

Внутрь взр. и детям от 12 лет по 100мг (1 т ) 2 р в сутки, сразу после еды, запивая большим кол воды. Продол. леч. 7 дней. При хронич. рецидив. инфекциях по 100мг 4 р в сутки в течен. 7 дней. Высшая раз. доза 300мг, суточ. 600мг.
Есть в наличии
Код товара: J01X E01
Производитель: ОЛАЙНФАРМ
Классификация: Медикаменты
Адрес аптеки
Цена
Кол-во
Наличие
AKS

г. Подольск, ул. Соборная, 101

04862-21784

53.84 грн.
17 шт
AKS

ул. Пантелеймоновская, 70

49-67-41

52.28 грн.
11 шт
AKS

Одесская обл. пгт. Тарутино, ул. Центральная, 61, З

0503763343

55.99 грн.
10 шт
AKS

пр. Добровольского, 73

788-23-67; 094-886-23-67

54.09 грн.
9 шт
AKS

ул. Филатова, 86

759-49-76; 094-921-69-76

54.40 грн.
9 шт
AKS

ул. Бочарова, 1

050-554-0015

55.35 грн.
9 шт
AKS

ул. Генерала Петрова, 33

762-57-85

53.51 грн.
9 шт
AKS

пр-т Свободы, 88 (Черноморка)

770-15-41

53.76 грн.
8 шт
AKS

ул. Черняховского, 1А

795-30-92; 094-951-60-92

54 грн.
8 шт
AKS

ул. Заболотного, 31

095-480-17-08

53.98 грн.
7 шт
AKS

ул. Семена Палия, 68

700-20-57; 094-952-50-57

53.76 грн.
7 шт
AKS

ул. Люстдорфская дор., 27

771-70-21

54.55 грн.
6 шт
AKS

ул. Глушко, 11Г

050 468 19 60

53.76 грн.
6 шт
AKS

ул. Святослава Рихтера, 132/1

716-70-21

54.09 грн.
6 шт
AKS

ул. Королева, 33

35-97-72

54 грн.
6 шт
AKS

ул. Пастера, 36

723-76-88

53.36 грн.
6 шт
AKS

ул. Королева, 65

709-40-21

54.65 грн.
6 шт
AKS

ул. Балковская, 30Б

709-40-27; 094-917-40-27

53.98 грн.
6 шт
AKS

с.Коблево, ул.Одесская, 2/4

050 468 19 49

53.51 грн.
6 шт
AKS

ул. Заболотного, 54/2

788-17-24; 094-886-17-24

54.79 грн.
6 шт
AKS

ул. Д. Ойстраха, 1

709-40-19; 094-917-40-19

54.79 грн.
5 шт
AKS

ул. Левитана, 101

050-021-01-22

54.36 грн.
5 шт
AKS

ул. Космонавтов, 9

766-88-50

54.36 грн.
5 шт
AKS

г. Южный, ул. Мира, 19Е

(04842) 3-12-02

53.98 грн.
5 шт
AKS

г. Подольск, ул. Соборная, 117/1

04862-26255

55.58 грн.
4.5 шт
AKS

пр. Добровольского, 98

050-468-19-47

51.86 грн.
4 шт
AKS

пр. небесной Сотни, 10

747-32-36

52.93 грн.
4 шт
AKS

ул. Люстдорфская, 123/1

749-21-12

54.43 грн.
4 шт
AKS

ул. Космонавтов, 33

770-10-46; 094-995-50-46

55.42 грн.
4 шт
AKS

ул. Садовая, 2

703-38-24; 094-955-68-24

52.93 грн.
4 шт
AKS

ул. Семена Палия, 88

795-30-56; 094-951-60-56

54 грн.
4 шт
AKS

ул. Ивана и Юрия Липп, 1

700-20-69; 094-952-50-69

53.98 грн.
4 шт
AKS

ул. Соборная, 2

722-04-04

53.84 грн.
4 шт
AKS

ул. Королева, 49

746-15-51

54.97 грн.
4 шт
AKS

г. Южный, ул. Ново-Билярская, 22/1Б

(04842) 2-39-08

54.65 грн.
4 шт
AKS

ул. Мясоедовская, 32

701-05-26; 094-953-35-26

55.49 грн.
3.5 шт
AKS

ул. Святослава Рихтера, 129

712-73-22

54.84 грн.
3 шт
AKS

ул. Греческая, 45

788-10-63; 094-886-10-63

54.65 грн.
3 шт
AKS

г. Черноморск, ул. Мира, 31Д

(04868) 4-03-45

52.93 грн.
3 шт
AKS

ул. Бочарова, 47

703-69-21; 094-955-99-21

54.79 грн.
3 шт
AKS

пр. Добровольского, 109 (центр)

795-30-67; 094-951-60-67

54.84 грн.
3 шт
AKS

ул. Семена Палия, 98

771-14-03

54.68 грн.
3 шт
AKS

ул. Семена Палия, 119

759-23-58; 094-921-53-58

54.79 грн.
3 шт
AKS

пр. Добровольского, 109 (угол)

798-28-10; 094-948-58-10

54.79 грн.
3 шт
AKS

с. Шабо, ул. Шанцера, 48

(04849) 9-82-60

53.93 грн.
3 шт
AKS

г. Южный, ул. Григорьевского десанта, 30/16Е

(04842) 2-32-80

54 грн.
3 шт
AKS

ул. Михайловская, 8/4

050 468 19 53

55.35 грн.
2.5 шт
AKS

ул. Фонтанская дор., 19

704-12-05; 094-932-32-05

54.40 грн.
2 шт
AKS

ул. Новосельского, 65

770-14-08; 094-995-54-08

54.43 грн.
2 шт
AKS

ул. Малиновского, 1/1

771-70-25; 094-997-10-25

54.55 грн.
2 шт
AKS

ул. Марсельская, 56

050-468-19-41

53.98 грн.
2 шт
AKS

ул. Старопортофранковская, 67/69

726-10-10

53.76 грн.
2 шт
AKS

ул. небесной Сотни, 5

702-97-46; 094-955-27-46

54.69 грн.
2 шт
AKS

ул. Неждановой, 32

050-468-19-45

53.51 грн.
2 шт
AKS

ул. Одесса-Главная, 35

784-85-70

54.65 грн.
2 шт
AKS

ул. Польская, 14

770-92-25; 094-996-32-25

53.76 грн.
2 шт
AKS

ул. Семена Палия, 77/2

704-50-09; 094-932-70-19

54.78 грн.
2 шт
AKS

ул. Святослава Рихтера, 125/3

0504861948

53.36 грн.
2 шт
AKS

ул.Пишоновская, 20/2

773-79-96

54.79 грн.
2 шт
AKS

Одесская обл., Лиманский р-н, с. Фонтанка, ул.Греческая, 2, пом 2/5

050 468 19 50

54.78 грн.
2 шт
AKS

г. Черноморск, ул. Спортивная, 14Д

(04868) 6-01-48

53.99 грн.
2 шт
AKS

пгт. Овидиополь, ул. Тараса Шевченко, д. 422

(048)788-62-98

58 грн.
2 шт
AKS

пр. Добровольского, 128

095-480-14-92

52.30 грн.
2 шт
AKS

пр. Добровольского, 159

703-35-82; 094-955-65-82

53.35 грн.
2 шт
AKS

ул. Бочарова, 30

050 468 19 68

52.55 грн.
2 шт
AKS

ул. Ген. Бочарова, д. 62, секц. 5, пом.6

050-468-19-70

53.38 грн.
2 шт
AKS

ул. Глушко, 19А

772-23-02; 094-997-63-02

60.14 грн.
2 шт
AKS

ул. Глушко, 12

770-14-05; 094-995-54-05

54.91 грн.
2 шт
AKS

ул. Екатерининская, 48

722-94-08

54.79 грн.
2 шт
AKS

ул. Ильфа и Петрова, 10/1

050 468 19 59

54.66 грн.
2 шт
AKS

ул. Заболотного, 39А

700-24-46; 068-737-69-87

58 грн.
2 шт
AKS

г. Б.-Днестр., ул.Победы, 24

(04849) 6-00-15

55.17 грн.
2 шт
AKS

ул. Днепр. дорога, 77/2

704-50-19; 094-932-70-19

53.51 грн.
2 шт
AKS

г. Б.-Днестр., ул. Свято-Георгиевская, 4 (ЦРБ)

0484929028 0963347554

55.85 грн.
1.5 шт
AKS

ул. Канатная, 78

709-40-23

59.45 грн.
1.5 шт
AKS

м.Одеса, вул.Академіка Воробйова, 5 КУ "Міська клінічна лікарня №11", полікілінічний корпус

050 468 19 52

54.42 грн.
1.5 шт
AKS

ул. Семена Палия, 78

770-14-03; 094-995-54-03

53.01 грн.
1 шт
AKS

м.Ізмаїл, вул.Тельмана, 3, КЗ Ізмаїльської районної ради "Інфекційна лікарня"

097 218 89 94

54.87 грн.
1 шт
AKS

ул. Шклярука, 12Д

783-19-63

54.98 грн.
1 шт
AKS

г. Подольск, пр. Победы, 23 (Стационар)

04862-30067

55.05 грн.
1 шт
AKS

жм. Радужный, 19/1

700-02-84

54.79 грн.
1 шт
AKS

г. Южный, ул. Мира, 13/5

(04842) 2-32-58

54.72 грн.
1 шт
AKS

г. Измаил, ул. Шевченко, д. 8

050-468-19-57

54.97 грн.
1 шт
AKS

ул. Тополева, 26/1

784-23-29

54.43 грн.
1 шт
AKS

ул. Филатова, 53

050-486-19-67

53.76 грн.
1 шт
AKS

жм. Радужний д. 16/1, помещение 12Н

050-468-19-40

54.36 грн.
1 шт
AKS

ул. Костанди, 162/2 пом 3

704-50-26, 094-932-70-26

54.92 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 118

750-50-46

53.93 грн.
1 шт
AKS

ул. Большая Арнаутская, 99

706-69-26

54.78 грн.
1 шт
AKS

ул. Педагогическая, 23-Б, оф.3

050 620 04 34

54.71 грн.
1 шт
AKS

ул. Ген. Петрова, 46

770-21-15

54.69 грн.
1 шт
AKS

ул. Глушко, 32А

797-27-59; 050 468 19 73

53.76 грн.
1 шт
AKS

ул. Маршала Малиновского, 55/1

050 468 19 56

54.65 грн.
1 шт
AKS

ул. Марсельская, 32/3

7701402;0949955402;0504681966

53.22 грн.
1 шт
AKS

ул. Академическая, 16Б

746-50-21

54.87 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 133

759-26-83; 094-921-56-83

52.55 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Большая Арнаутская, 6

725-05-33

54.66 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Нежинская, 65

701-12-09; 094-953-42-09

54 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Мясоедовская, 33

703-68-49; 094-955-98-49

54.18 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
Фурадонин 100мг №20 таб ОЛАЙНФАРМ J01X E01 Внутрь взр. и детям от 12 лет по 100мг (1 т ) 2 р в сутки, сразу после еды, запивая большим кол воды. Продол. леч. 7 дней. При хронич. рецидив. инфекциях по 100мг 4 р в сутки в течен. 7 дней. Высшая... 47.34
Нет элементов для отображения!
Call-центр работает:
с 8:00 до 20:00
Заказать звонок
Меню
Меню