Цетрин 10мг №30 таб

Цетрин 10мг №30 таб

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

ЦЕТРИН®

(CETRINE)

 

Cклад лікарського засобу:

1 таблетка містить цетиризину гідрохлориду 10 мг;

допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; крохмаль кукурудзяний; повідон; магнію стеарат;  гіпромелоза; полі етиленгліколі; титану діоксид (Е 171); тальк; кислота сорбінова; полісорбати; диметикон.

 

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

 

Круглі двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, білого кольору, з розподільчою рискою з одного боку та гладенькі з іншого боку.

 

Назва і місцезнаходження виробника.

Dr. Reddy’s Laboratories Ltd, India/Д-р Редді'с Лабораторіс Лтд, Індія.

Survey № 42, 45, 46 Bachupally Village Quthbullapur  Mandal, Ranga Reddy District, Andhra Pradesh, India/Дільниця № 42, 45, 46, с. Бачупалі, Кутбулапур Мандал, округ Ранга Редді, Андра Прадеш, Індія.

 

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування. Похідні піперазину. Код АТС R06A Е07.

Цетиризин – конкурентний антагоніст гістаміну, метаболіт гідроксизину, блокує Н1-гістамінові рецептори. Попереджає розвиток та полегшує перебіг алергічних реакцій, має протисвербіжні та протиексудативні властивості, гальмує розвиток опосередкованої гістаміном ранньої фази алергічної реакції, обмежує вивільнення медіаторів запалення на пізній стадії алергічної реакції, зменшує міграцію еозинофілів, нейтрофілів та базофілів, зменшує проникнення капілярів, попереджає розвиток набряку тканини, знімає спазм гладкої мускулатури. Усуває шкірну реакцію на введення гістаміну, специфічних алергенів, а також на охолодження (при холодовій кропив’янці), зменшує гістаміноіндуковану бронхоконстрикцію при бронхіальній астмі легкого перебігу. Майже не чинить антихолінергічної та антисеротонінової дії. У терапевтичних дозах практично не викликає седативного ефекту. Початок ефекту після разового прийому 10 мг цетиризину – 20 хвилин (у 50 % пацієнтів) та через 60 хвилин (у 95 % пацієнтів), продовжується більше 24 годин. При курсовій терапії толерантність до антигістамінної дії цетиризину не розвивається. Після припинення лікування дія зберігається до 3 діб.

Швидко всмоктується з травного тракту, період досягнення максимальної концентрації після прийому внутрішньо складає приблизно 1 годину. Біодоступність цетиризину при прийомі у вигляді таблеток та сиропу однакова. Їжа не впливає на повноту всмоктування, але подовжує на 1 годину період досягнення максимальної концентрації та знижує величину максимальної концентрації на 23 %. Зв´язується з білками плазми – 93 %. У незначних кількостях метаболізується у печінці шляхом О-дезалкілування з утворенням фармакологічно неактивного метаболіту (на відміну від інших блокаторів H1-гістамінових рецепторів, які метаболізуються в печінці за участю системи цитохрому P450). Не акумулює, 2/3 препарату виводиться у незміненому вигляді нирками та приблизно 10 %з фекаліями. Системний кліренс 53 мл/хв.

Період напіввиведення у дорослих становить 7-10 годин, у дітей 6-12 років – 6 годин, 2-6 років 5 годин.

 

Показання для застосування. Назальні симптоми сезонного та хронічного алергічного риніту (ринорея, свербіж у носі, чхання), неназальні симптоми, пов’язані з кон’юнктивітом. Свербіж, кропив’янка різних типів, включаючи хронічну ідіопатичну кропив’янку.

 

Протипоказання. Цетрин® протипоказаний при підвищеній чутливості до компонентів препарату, а також до гідроксизину, при гіперчутливості до будь-яких похідних піперазину в анамнезі, тяжких порушеннях нирок при кліренсі креатиніну менше 10 мл/хв, жінкам у період вагітності або годування груддю, дітям до 6 років у цій лікарській формі.

 

Належні заходи безпеки при застосуванні. Цетрин® екскретується нирками, тому при нирковій недостатності слід зменшити дозу до 5 мг на добу. Пацієнтам літнього віку за умови нормальної функції нирок коригувати не потрібно. При прийомі у терапевтичних дозах не спостерігалося клінічно значущих взаємодій з алкоголем (при рівнях алкоголю у крові 0,5 г/л). Проте рекомендується уникати одночасного застосування препарату з алкоголем. Рекомендується з обережністю призначати препарат пацієнтам з епілепсією та пацієнтам з ризиком виникнення судом, не застосовувати у пацієнтів із спадковою непереносимістю галактози, дефіциті лактази Лаппа або порушенні мальабсорбції глюкози-галактози.

 

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Вагітним і жінкам, які годують груддю, застосовувати Цетрин® не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Особам, які керують транспортними засобами або працюють зі складними механізмами, слід з обережністю застосовувати препарат, необхідно враховувати реакцію власного організму (див. розділ «Побічні ефекти»). Не слід перевищувати терапевтичну дозу.

Одночасний прийом препарату з іншими засобами, що пригнічують ЦНС, може спричинити додаткове послаблення уваги та зменшити працездатність.

Діти. Дітям до 6 років рекомендується застосування препарату Цетрин® у формі сиропу.

 

Спосіб застосування та дози. Застосовувати внутрішньо, незалежно від прийому їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Дорослим та дітям від 6 років: 10 мг (1 таблетка) 1 раз на добу. Можлива початкова доза 5 мг (1/2 таблетки) залежно від тяжкості симптомів та ефекту лікування. Максимальна добова доза для дорослих становить 20 мг.

Пацієнтам літнього віку за умови нормальної функції нирок корекція дози не потрібна.

Пацієнтам із порушенням функції нирок (помірний та тяжкий ступінь) дозування має бути індивідуальним. Дозування дорослим пацієнтам залежно від функції нирок представлено у таблиці 1.

 

 

 

Таблиця 1

Корекція дозування для дорослих пацієнтів залежно від функції нирок:

Функція нирок

Кліренс креатиніну (мл/хв)

Дозування та частота

Нормальна

≥ 80

10 мг 1 раз на добу

Легкий ступінь порушення

50-79

10 мг 1 раз на добу

Помірний ступінь порушення

30-49

5 мг 1 раз на добу

Тяжкий ступінь порушення

< 30

5 мг 1 раз на 2 доби

Термінальна стадія хвороби нирок – пацієнти, яким проводять діаліз

< 10

протипоказано

Дітям із порушенням функції нирок дозування коригують індивідуально, залежно від значення кліренсу креатиніну та маси тіла.

Пацієнтам із порушенням функції печінки (за умови нормальної функції нирок) корекція дози не потрібна.

Пацієнтам із порушеннями функції печінки та нирок дозу коригують відповідно до даних Таблиці 1.

Тривалість лікування визначає лікар залежно від перебігу захворювання.

 

Передозування.  Передозування цетиризину головним чином пов'язані з впливом на ЦНС або з ефектами, що можуть вказувати на антихолінергічну дію. Побічні ефекти, про які повідомлялося після прийому дози, яка перевищувала щонайменше у 5 разів рекомендовану добову дозу, включають: сплутаність свідомості, діарею, запаморочення, втомлюваність, головний біль, нездужання, мідріаз, свербіж, неспокій, седативний ефект, сонливість, ступор, тахікардію, тремор та затримку сечовипускання.

На початковій стадії слід викликати блювання у  пацієнта. Антидоту не виявлено. Рекомендовано промивання шлунка, призначення активованого вугілля та проносних засобів. Діаліз не ефективний. У тяжких випадках слід ретельно контролювати функції серцево-судинної та дихальної систем.

 

Побічні ефекти. Цетрин® у рекомендованих дозах в основному добре переноситься пацієнтами.

Можливі наступні побічні ефекти:

загальні порушення та порушення пов’язані зі способом застосування препарату: втомлюваність, астенія, нездужання, набряк;

порушення з боку нервової системи – парадоксальна стимуляція ЦНС, запаморочення, головний біль, парестезія, судоми, дисгевзія, дискінезія, дистонія, непритомність, тремор;

порушення з боку шлунково-кишкового тракту – абдомінальний біль, сухість у роті, нудота, діарея;

порушення психіки – сонливість, тривожність, агресивність, сплутаність свідомості, депресія, галюцинації, безсоння, тик;

порушення з боку дихальної системи – фарингіт, риніт;

дані обстежень: збільшення маси тіла;

порушення з боку серця: тахікардія;

порушення з боку системи крові та лімфатичної системи: тромбоцитопенія;

порушення з боку органів зору: порушення акомодації, нечіткість зору, мимовільні рухи очного яблука;

порушення з боку нирок та сечовивідної системи: дизурія, енурез;

порушення з боку шкіри та підшкірної тканини: свербіж, висип, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, місцевий медикаментозний висип;

порушення з боку імунної системи: гіперчутливість, анафілактичний шок;

порушення з боку функції печінки та біліарної системи: порушення функції печінки (підвищення рівня трансаміназ, лужної фосфатази, γ‑глутамілтрансферази та білірубіну).

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Було проведено вивчення взаємодії з псевдоефедрином, антипірином, кетоконазолом, еритроміцином, азитроміцином. Вивчення не підтвердило фармакокінетичної взаємодії цих засобів з цетиризином. При сумісному прийомі з теофіліном зменшується кліренс цетиризину, що може призвести до накопичення та передозування цетиризину. Алкоголь та/або депресанти центральної нервової системи при сумісному застосуванні з цетиризином можуть викликати додаткове зниження пильності та порушення концентрації уваги.

 

Термін придатності. 2 роки.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

 

Умови зберігання. Зберігати у сухому, темному, недоступному для дітей місці при температурі до 25 °С.

 

Упаковка. По 10 таблеток у блістері, по 2 або 3 блістери у картонній коробці.

 

Категорія відпуску. Без рецепта.

Для детей старше 12 лет и взрослых – по 1 таблетке (10 мг) однократно в сутки. Для детей старше 6 лет – по 1/2 таблетки (5 мг) 2 раза в день.
Есть в наличии
Код товара: R06A E07
Производитель: Д-р. РЕДДИС
Классификация: Медикаменты Аллергия
Адрес аптеки
Цена
Кол-во
Наличие
AKS

ул. Заболотного, 54/2

788-17-24; 094-886-17-24

124.80 грн.
9 шт
AKS

пр. Добровольского, 128

095-480-14-92

123.10 грн.
8 шт
AKS

пр. Небесной Сотни, 10

747-32-36

119.30 грн.
7 шт
AKS

г. Южный, ул. Мира, 19Е

(04842) 3-12-02

124.80 грн.
6 шт
AKS

ул. Кравцова, 2

0504681980

121 грн.
5 шт
AKS

п.Авангард, ул. В. Спрейса, 3

050-468-19-71

123.90 грн.
5 шт
AKS

ул. Королева, 65

709-40-21;094-917-40-21

124.80 грн.
5 шт
AKS

ул. Бочарова, 1

050-554-0015

124.80 грн.
5 шт
AKS

ул. Семена Палия, 88

795-30-56; 094-951-60-56

124.80 грн.
5 шт
AKS

ул. Космонавтов, 9

766-88-50

122.50 грн.
5 шт
AKS

ул. Святослава Рихтера, 125/3

0504861948

124.80 грн.
5 шт
AKS

ул. Левитана, 101

050-021-01-22

124.80 грн.
5 шт
AKS

пр. Добровольского, 109 (угол)

798-28-10; 050 468 19 87

116.50 грн.
5 шт
AKS

пр. Добровольского, 98

050-468-19-47

116.50 грн.
5 шт
AKS

ул. Пантелеймоновская, 70

49-67-41

122.60 грн.
5 шт
AKS

Одесская обл. пгт. Тарутино, ул. Центральная, 61, З

0503763343

124.80 грн.
5 шт
AKS

ул. Королева, 33

35-97-72

124.80 грн.
4 шт
AKS

ул. Глушко, 11Г

050 468 19 60

123.90 грн.
4 шт
AKS

ул. Филатова, 53

050-486-19-67

120.20 грн.
4 шт
AKS

ул. Бочарова, 47

703-69-21; 094-955-99-21

123.90 грн.
4 шт
AKS

ул. Филатова, 86

759-49-76; 094-921-69-76

124.80 грн.
4 шт
AKS

ул. Святослава Рихтера, 129

712-73-22

124.80 грн.
4 шт
AKS

ул. Мясоедовская, 33

703-68-49; 094-955-98-49

124.80 грн.
4 шт
AKS

ул. Люстдорфская дор., 27

771-70-21

124.80 грн.
4 шт
AKS

ул. Екатерининская, 48

722-94-08

124.80 грн.
4 шт
AKS

ул. Тополева, 26/1

784-23-29

124.80 грн.
4 шт
AKS

ул. Большая Арнаутская, 6

0504681974

123.70 грн.
4 шт
AKS

ул. Бочарова, 30

050 468 19 68

123.70 грн.
3 шт
AKS

ул. Глушко, 12

770-14-05; 094-995-54-05

124.80 грн.
3 шт
AKS

ул. Глушко, 32А

797-27-59; 050 468 19 73

123.70 грн.
3 шт
AKS

ул. Заболотного, 39А

700-24-46; 068-737-69-87

121 грн.
3 шт
AKS

ул. Ген. Петрова, 46

050 468 19 84

123.90 грн.
3 шт
AKS

ул. Одесса-Главная, 35

784-85-70

123.70 грн.
3 шт
AKS

ул. Семена Палия, 119

759-23-58; 094-921-53-58

124.80 грн.
3 шт
AKS

ул. Пастера, 36

723-76-88

123.90 грн.
3 шт
AKS

ул. Марсельская, 56

050-468-19-41

123.70 грн.
3 шт
AKS

ул. Академическая, 16Б

746-50-21

124.80 грн.
3 шт
AKS

ул. Марсельская, 32/3

7701402;0949955402;0504681966

124.80 грн.
3 шт
AKS

ул. Соборная пл., 2

722-04-04

124.80 грн.
3 шт
AKS

ул. Ивана и Юрия Липп, 1 (А41)

700-20-69; 094-952-50-69

122.20 грн.
3 шт
AKS

г. Южный, ул. Григорьевского десанта, 30/16Е

(04842) 2-32-80

124.80 грн.
3 шт
AKS

ул. Заболотного, 31

095-480-17-08

131 грн.
3 шт
AKS

г. Южный, ул. Мира, 13/5

(04842) 2-32-58

121 грн.
3 шт
AKS

г. Южный, ул. Ново-Билярская, 22/1Б

(04842) 2-39-08

121 грн.
3 шт
Enter

ул. Среднефонтанская, 34-А, пом. 101

776-00-90

124.80 грн.
3 шт
AKS

ул. Садовая, 2

703-38-24; 094-955-68-24

123.10 грн.
3 шт
AKS

пр-т Свободы, 88 (Черноморка)

770-15-41

121 грн.
3 шт
AKS

ул. Балковская, 30Б

709-40-27; 094-917-40-27

124.80 грн.
3 шт
AKS

ул. Нежинская, 65

701-12-09; 094-953-42-09

124.80 грн.
2 шт
AKS

ул. Королева, 49

746-15-51

120.20 грн.
2 шт
AKS

ул. Королева, д. 114/1

050-468-19-72

124.80 грн.
2 шт
AKS

ул. Люстдорфская, 123/1

749-21-12

123.70 грн.
2 шт
AKS

ул. Святослава Рихтера, 132/1

716-70-21

124.80 грн.
2 шт
Enter

ул. Гагаринское плато, д. 5-Б

050-468-19-61

123.70 грн.
2 шт
AKS

ул. Семена Палия, 118

750-50-46

123.10 грн.
2 шт
AKS

г. Б.-Днестр., ул.Победы, 24

050 468 19 86

129.80 грн.
2 шт
AKS

ул.Пишоновская, 20/2

773-79-96

123.90 грн.
2 шт
AKS

ул. Черняховского, 1А

795-30-92; 094-951-60-92

123.10 грн.
2 шт
AKS

г. Подольск, ул.50 лет Октября, 101

04862-21784

133.30 грн.
2 шт
AKS

жм. Радужный, 19/1

700-02-84

120.20 грн.
2 шт
Enter

Одесская обл., Лиманский р-н, с. Фонтанка, ул.Греческая, 2, пом 2/5

050 468 19 50

124.80 грн.
2 шт
AKS

пр. Добровольского, 159

703-35-82; 094-955-65-82

123.10 грн.
2 шт
AKS

пр. Добровольского, 73

788-23-67; 094-886-23-67

123.70 грн.
2 шт
AKS

с. Весёлая долина, ул. Светлая, 49

0983608902

125.50 грн.
2 шт
AKS

с. Крыжановка, ул. Ген. Бочарова, д. 62, секц. 8,9,10, пом.5

772-23-06; 094-997-63-06

124.80 грн.
2 шт
AKS

ул. Семена Палия, 98

771-14-03

121 грн.
2 шт
AKS

ул. Генерала Петрова, 33

762-57-85

123.70 грн.
2 шт
AKS

ул. Семена Палия, 68

700-20-57; 094-952-50-57

123.70 грн.
2 шт
AKS

ул. Семена Палия, 78

770-14-03; 094-995-54-03

121 грн.
1 шт
AKS

ул. Фонтанская дор., 19

050-468-19-83

131 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 77

704-50-19; 094-932-70-19

124.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Педагогическая, 23-Б, оф.3

050 620 04 34

124.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Шклярука, 12Д

783-19-63

125.50 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 133

759-26-83; 094-921-56-83

134.60 грн.
1 шт
AKS

Черноморск, ул. Виталия Шума, 4

050-468-19-44

124.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Ивана и Юрия Липп, 1 (А40)

700-20-69; 094-952-50-69

123.90 грн.
1 шт
AKS

ул. Новосельского, 65

770-14-08; 094-995-54-08

123.70 грн.
1 шт
AKS

ул. Ивана и Юрия Липп, 1 (А39)

700-20-69; 094-952-50-69

122.20 грн.
1 шт
AKS

г. Подольск, ул. 50 лет Октября, 117/1

04862-26255

132.20 грн.
1 шт
AKS

г. Черноморск, ул. Мира, 31Д

(04868) 4-03-45

119.90 грн.
1 шт
AKS

г. Черноморск, ул. Спортивная, 14Д

(04868) 6-01-48

123.70 грн.
1 шт
AKS

Одесская обл., с. Лиманка, «Радужний» масcив «Ульяновка» д. 16/1, помещение 12Н

050-468-19-40

123.70 грн.
1 шт
AKS

пр. Добровольского, 109 (центр)

795-30-67; 094-951-60-67

120.20 грн.
1 шт
AKS

с.Коблево, ул.Одесская, 2/4

050 468 19 49.

124.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Большая Арнаутская, 99

706-69-26

116.50 грн.
1 шт
AKS

ул. Д. Ойстраха, 1

709-40-19; 094-917-40-19

123.90 грн.
1 шт
AKS

ул. Греческая, 45

788-10-63; 094-886-10-63

119.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Ильфа и Петрова, 10/1

050 468 19 59

124.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Канатная, 78

709-40-23

124.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Космонавтов, 33

770-10-46; 094-995-50-46

121 грн.
1 шт
AKS

ул. Костанди, 162/2 пом 3

704-50-26, 094-932-70-26

123.70 грн.
1 шт
AKS

ул. Неждановой, 32

050-468-19-45

123.90 грн.
1 шт
AKS

ул. Малиновского, 1/1

771-70-25; 094-997-10-25

121 грн.
1 шт
AKS

ул. Михайловская, 8/4

050 468 19 53

124.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Маршала Малиновского, 55/1

050 468 19 56

124.80 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
AKS

г. Измаил, ул.Тельмана, 3, КЗ Ізмаїльської районної ради "Інфекційна лікарня"

097 218 89 94

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

г. Подольск, пр. Победы, 23 (Поликлиника)

04862-30067

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Старопортофранковская, 67/69

726-10-10

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Польская, 14

770-92-25; 094-996-32-25

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

пгт. Овидиополь, ул. Тараса Шевченко, д. 422

(048)788-62-98

123.90 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Жукова, 5

702-97-46; 094-955-27-46

124.80 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
AKS

с. Шабо, ул. Шанцера, 48

(04849) 9-82-60

123.70 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Глушко, 19А

772-23-02; 094-997-63-02

0 шт
Сообщить о наличии
Enter

ул. Пантелеймоновская, 70

717-33-49

122 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
AKS

г. Б.-Днестр., ул. Свято-Георгиевская, 4 (ЦРБ)

0484929028 0963347554

0 шт
Сообщить о наличии
Цетрин 10мг №30 таб Д-р. РЕДДИС R06A E07 Для детей старше 12 лет и взрослых – по 1 таблетке (10 мг) однократно в сутки. Для детей старше 6 лет – по 1/2 таблетки (5 мг) 2 раза в день. 116.5
Нет элементов для отображения!
Меню
Меню