Небутамол 2% 2мл №10 небулы р-р

Небутамол 2% 2мл №10 небулы р-р
Небутамол 2% 2мл №10 небулы р-р
ЗАТВЕРДЖЕНО

ІНСТРУКЦІЯ

для медичногозастосування препарату

 

НЕБУТАМОЛ®

(NEBUTAMOL)

 

Склад:

діюча речовина: сальбутамол;

1 контейнер містить 2,0 мг або 2,5 мг сальбутамолу сульфату у перерахуванні на сальбутамол;

допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.           

 

Лікарська форма.Розчин для інгаляцій.

 

Фармакотерапевтична група.

Протиастматичні препарати. Селективні агоністи бета-2-адренорецепторів.
Код АТС R03A C02.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

Препарат показаний для купірування нападів бронхіальної астми, а також для лікування хворих із хронічним обструктивним захворюванням легень.

 

Протипоказання.

Гіперчутливість в анамнезі до будь-якого компонента препарату.

Хоча сальбутамол у формі розчину для внутрішньовенних ін’єкцій та інколи у формі таблеток та супозиторіїв застосовується при веденні передчасних пологів, сальбутамол у формі аерозолю для інгаляцій при цих показаннях не застосовується. Не застосовують сальбутамол при загрозі викидня.

 

Спосіб застосування та дози.

Препарат Небутамол призначений для інгаляційного застосування шляхом вдихання через рот за допомогою небулайзера та застосовується під контролем лікаря.

Розчин не можна вводити шляхом ін´єкції або ковтати.

Дорослі (в тому числі пацієнти літнього віку)

Звичайною початковою дозою сальбутамолу шляхом інгаляції є 2-2,5 мг. Вона може бути збільшена до 4-5 мг. Повторювати інгаляцію можна до 4 разів на добу.

Для лікування дорослих хворих з тяжкою обструкцією дихальних шляхів дози можуть бути збільшені до 40 мг на добу, однак таке лікування слід проводити у стаціонарних умовах під ретельним наглядом лікаря.

Діти

Звичайною початковою дозою сальбутамолу шляхом інгаляції є 2-2,5 мг. Вона може бути збільшена до 4-5 мг. Повторювати інгаляцію можна до 4 разів на добу.

Клінічна ефективність застосування сальбутамолу шляхом небулізації у дітей віком до 18 місяців не встановлена.

Оскільки можлива транзиторнагіпоксемія, слід урахувати необхідність проведення додаткової кисневої терапії.

Небутамол зазвичай застосовують у нерозведеному вигляді. Однак, якщо інгаляції потрібно проводити протягом тривалого часу (більше 10 хвилин), вміст контейнера може бути розведений стерильним фізіологічним розчином.

Інгаляція аерозолю може проводитись за допомогою спеціальної лицьової маски або мундштука. Слід проводити періодичну вентиляцію приміщення, де проводиться інгаляція. У разі виникнення ризику розвитку гіпоксії через гіповентиляцію, повітря, що вдихається, слід збагатити киснем.

Збільшення дозування та частоту застосування препарату може здійснювати тільки лікар, зважаючи на можливість виникнення побічної дії при перевищенні дози.

Інструкція для користування препаратом Небутамол

1.      Підготуйте до використання небулайзер.

2.      Відкрийте полімерний пакет та вийміть звідти контейнер однодозовий. Не виймайте контейнер з пакета, якщо в цьому немає потреби.

3.      Струсіть контейнер, який вийняли. Інші контейнери залиште в полімерному пакеті та помістіть їх у картонну коробку.

4.      Тримаючи контейнер за верхній край, поверніть інший край, щоб відкрити контейнер.

5.      Вставте контейнер в небулайзер відкритим краєм вниз і легенько натисніть. Переконайтеся, що весь препарат перетік у небулайзер.

6.      Зберіть небулайзер і використовуйте за призначенням.

Після використання промийте небулайзер, залишки препарату знешкодьте.           

 

Побічні реакції.

Побічна дія, наведена нижче, класифікована за органами і системами та згідно з частотою виникнення.  Частота  виникнення класифікується як дуже часто (³ 1/10), часто (³ 1/100 і < 1/10), нечасто (³ 1/1000 і < 1/100), рідко (³ 1/10 000 і < 1/1000), дуже рідко (< 1/10 000), включаючи поодинокі випадки. Загалом, дуже часті та часті побічні ефекти визначаються за даними клінічних досліджень, тоді як рідкісні та дуже рідкісні – за даними спонтанних повідомлень.

З боку імунної системи: дуже рідко – реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, кропив´янку, бронхоспазм, артеріальну гіпотензію та колапс.

Метаболічні порушення: рідко – гіпокаліємія. Потенційно тяжка гіпокаліємія може бути результатом лікування бета-2-агоністами; дуже рідко – лактоацидоз. У хворих на астму в стадії загострення, які лікуються сальбутамолом, що вводиться внутрішньовенно або через небулайзер, в дуже рідкісних випадках може виникнути лактоацидоз.

З боку нервової системи: часто – тремор, головний біль; дуже рідко – гіперактивність.

З боку серцево-судинної системи: часто – тахікардія; нечасто – посилене серцебиття; дуже рідко – порушення серцевого ритму, включаючи фібриляцію шлуночків, суправентрикулярну тахікардію та екстрасистолію, периферична вазодилатація; частота не визначена – ішемія  міокарда;

З боку дихальної системи: дуже рідко – парадоксальний бронхоспазм.

Як і при застосуванні інших інгаляційних ліків, може трапитися парадоксальний бронхоспазм із посиленням ядухи. У цьому разі необхідно негайно призначити альтернативні форми препарату або інші швидкодіючі інгаляційні бронходилататори. Небутамол треба негайно відмінити, оцінити стан пацієнта та при необхідності розпочати альтернативну терапію.

З боку  травного тракту: нечасто – подразнення слизових оболонок порожнини рота і глотки.

З боку кістково-м’язової системи: нечасто м’язові судоми.

Передозування.

Найбільш поширеними ознаками та симптомами передозування Небутамолу є транзиторні зміни, фармакологічно індуковані бета-агоністами (наприклад, тахікардія, тремор, головний біль).

У результаті передозування сальбутамолу може виникнути гіпокаліємія, тому необхідно перевіряти рівень калію в сироватці крові.

Лікування полягає у припиненні застосування сальбутамолу та початку відповідної симптоматичної терапії, такої як призначення кардіоселективних бета-блокаторів для лікування пацієнтів, які мають серцеву симптоматику (наприклад, тахікардію, посилене серцебиття). Препарати групи бета-блокаторів слід призначати з обережністю хворим на бронхоспазм в анамнезі.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Сальбутамол під час вагітності призначають лише тоді, коли очікувана користь для матері буде більшою за можливий ризик для плода.

Оскільки сальбутамол може виділятися у грудне молоко, призначати його під час лактації не рекомендується, за винятком ситуації, коли очікувана користь для матері буде більшою за можливий ризик для дитини.

 

Діти.

Клінічна ефективність застосування сальбутамолу шляхом небулізації у дітей віком до 18 місяців не встановлена, тому застосовувати препарат не рекомендується.

 

Особливості застосування.

Небутамол слід використовувати шляхом інгаляції через рот і не слід вводити шляхом ін‘єкції або ковтати.

Лікування бронхіальної астми повинно проводитися згідно з поетапною програмою, стан пацієнта необхідно оцінювати клінічно та за допомогою функціональних легеневих тестів.

Збільшення частоти використання короткодіючих інгаляційних бета-2-агоністів свідчить про погіршання контролю над бронхіальною астмою. У такому разі терапію хворого необхідно переглянути, тому що погіршення перебігу бронхіальної астми є життєво небезпечним станом, що потребує початку або збільшення застосування кортикостероїдів. Пацієнтам, які належать до групи ризику, рекомендується щоденно проводити контроль максимальної швидкості видиху.

Хворих, які лікуються препаратом Небутамол вдома, потрібно попередити про таке: якщо колись ефективна доза препарату не приносить полегшення від лікування або зменшується тривалість цього полегшення, слід звернутися до лікаря, а не збільшувати дозу препарату або частоту його застосування самостійно.

Небутамол з обережністю застосовують для лікування хворих, які отримують великі дози інших симпатоміметиків.

Застосування симпатоміметиків, включаючи сальбутамол, чинить вплив на серцево-судинну систему. За даними післяліцензійного застосування та опублікованими літературними даними, існують свідчення про рідкі випадки виникнення ішемії міокарда, асоційованої із застосуванням сальбутамолу. Пацієнтам із хворобами серця (наприклад, ішемічна хвороба серця, аритмія або тяжка серцева недостатність) та які лікуються сальбутамолом, у разі виникнення болю у грудях або інших симптомів, що свідчать про загострення хвороби серця, слід звернутися за медичною допомогою. Увагу слід звернути на оцінку таких симптомів як ядуха та біль у грудях, що можуть бути наслідком як хвороби серця, так і захворювань дихальної системи.

З обережністю сальбутамол призначають хворим на тиреотоксикоз.

При лікуванні хворих комбінацією сальбутамолу у небулах та іпратропіумом бромідом іноді спостерігалися випадки розвитку гострої закритокутової глаукоми. Тому комбінація сальбутамолу у небулах з антихолінергічними препаратами, що вводяться також шляхом небулізації, слід застосовувати з обережністю. Хворі повинні отримати належні інструкції щодо правильного застосування препарату і бути попереджені про те, що слід уникати попадання розпилюваного аерозолю в очі.

Результатом лікування бета-2-агоністами може бути тяжка гіпокаліємія; головним чином це спостерігається при застосуванні парентеральних форм або небулайзера. Особливу увагу приділяють хворим на гостру тяжку бронхіальну астму, тому що гіпокаліємія може потенціюватися супутнім застосуванням дериватів ксантинів, стероїдів, діуретиків і гіпоксією. У цій ситуації рекомендується перевіряти рівень калію у сироватці крові.

Як і інші агоністибета-адренорецепторів, Небутамол може призводити до зворотних метаболічних змін, наприклад, до збільшення рівня цукру крові.

Компенсація таких змін у хворих на цукровий діабет не завжди можлива, тому є окремі повідомлення про розвиток кетоацидозу у таких хворих. Одночасне застосування кортикостероїдів може загострити цей стан.

Дуже рідко у хворих на бронхіальну астму в стадії загострення, які лікувались високими дозами сальбутамолу, що застосовувався внутрішньовенно або через небулайзер, повідомлялося про випадки розвитку лактоацидозу. Збільшення рівня лактату у крові може спричиняти розвиток ядухи і компенсаторної гіпервентиляції легенів, що може помилково бути розцінено як недостатня ефективність протиастматичного лікування і, в свою чергу, призвести до недоречної інтенсифікації лікування короткодіючими бета-агоністами. Тому рекомендується контролювати рівень лактату у сироватці крові таких хворих і, відповідно, наявність у них метаболічного ацидозу.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Даних про вплив немає, у разі появи побічних дій з боку нервової системи (тремор) керування автотранспортом або роботу з іншими механізмами необхідно обмежити.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Сальбутамол не призначають разом з такими неселективними бета-адреноблокаторами, як пропранолол.

Сальбутамол не протипоказаний для призначенняхворим, якілікуютьсяінгібіторами МАО.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Сальбутамол є селективним агоністом бета-2-адренорецепторів. У терапевтичних дозах діє на бета-2-адренорецептори бронхіальної мускулатури з мінімальною або повною відсутністю дії на бета-1-адренорецептори серця.

Фармакокінетика. Після інгаляційного застосування від 10 до 20 % введеної дози досягає нижніх дихальних шляхів. Решта залишається у доставляючій системі або у ротоглотці, звідки проковтується. Частина дози, що досягла дихальних шляхів, абсорбується у тканини легенів і потрапляє в кровообіг, але не метаболізується в легенях.

Початок дії препарату припадає на 4-5-хвилину після інгаляції, тривалість дії становить
4-6 годин.

Після потрапляння у системний кровообіг препарат метаболізується у печінці, виділяється головним чином нирками у незміненому стані та у вигляді фенолсульфатного метаболіту.

Доза препарату, що з носоглотки потрапила до травної системи, всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, проходить перший етап метаболізму в печінці до фенолсульфатної сполуки, потім виділяється нирками.

 

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.

 

Термін придатності.3 роки.

Після відкриття пакета з полімерної плівки – 3 місяці.

 

Умови зберігання. 

Зберігати  у  недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Не допускати заморожування та впливу прямого сонячного світла.

 

Упаковка.

По 2 мл або 2,5 мл в контейнерах однодозових. По 10 контейнерів однодозових у пакеті з полімерної плівки, по 1 пакету або по 4 пакети у пачці з картону. 

 

Категоріявідпуску. За рецептом.

 

Виробник.

ТОВ «Юрія-Фарм». 

 

Місцезнаходження.

03680, Україна, м. Київ, вул. М. Амосова, 10; тел. (044) 275-92-42.

Препарат Небутамол предназначен для ингаляционного применения путем вдыхания через рот с помощью небулайзера, применять его следует под контролем врача. Раствор можно вводить путем инъекции или глотать.
Есть в наличии
Код товара: R03A C02
Производитель: ЮРИЯ-ФАРМ
Классификация: Медикаменты
Адрес аптеки
Цена
Кол-во
Наличие
AKS

ул. Филатова, 53

050-486-19-67

111.20 грн.
6 шт
AKS

пр. Добровольского, 159

703-35-82; 094-955-65-82

113.90 грн.
4 шт
AKS

ул. Левитана, 101

050-021-01-22

111.80 грн.
4 шт
AKS

ул. Мясоедовская, 33

703-68-49; 094-955-98-49

115.20 грн.
4 шт
AKS

г. Южный, ул. Мира, 19Е

(04842) 3-12-02

115.20 грн.
4 шт
AKS

п.Авангард, ул. В. Спрейса, 3

050-468-19-71

115.20 грн.
4 шт
AKS

ул. Королева, 33

35-97-72

115.20 грн.
4 шт
AKS

пр-т Свободы, 88 (Черноморка)

770-15-41

115.20 грн.
4 шт
AKS

ул. Жукова, 5

702-97-46; 094-955-27-46

115.20 грн.
3 шт
AKS

ул. Глушко, 11Г

050 468 19 60

115.20 грн.
3 шт
AKS

ул. Филатова, 86

759-49-76; 094-921-69-76

115.20 грн.
3 шт
AKS

ул. Марсельская, 32/3

7701402;0949955402;0504681966

114.40 грн.
3 шт
AKS

ул. Заболотного, 31

095-480-17-08

115.20 грн.
3 шт
AKS

ул. Королева, 65

709-40-21;094-917-40-21

115.20 грн.
3 шт
AKS

ул. Семена Палия, 88

795-30-56; 094-951-60-56

115.20 грн.
2 шт
AKS

ул. Ивана и Юрия Липп, 1 (А39)

700-20-69; 094-952-50-69

113.90 грн.
2 шт
AKS

ул. Академическая, 16Б

746-50-21

115.20 грн.
2 шт
AKS

ул. Глушко, 19А

772-23-02; 094-997-63-02

115.20 грн.
2 шт
AKS

ул. Семена Палия, 118

750-50-46

115.20 грн.
2 шт
AKS

ул. Святослава Рихтера, 129

712-73-22

115.20 грн.
2 шт
AKS

жм. Радужный, 19/1

700-02-84

111.20 грн.
2 шт
AKS

пр. Добровольского, 128

095-480-14-92

113.90 грн.
2 шт
AKS

ул. Заболотного, 54/2

788-17-24; 094-886-17-24

115.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Екатерининская, 48

722-94-08

115.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Пантелеймоновская, 70

49-67-41

113.90 грн.
1 шт
AKS

ул. Польская, 14

770-92-25; 094-996-32-25

115.40 грн.
1 шт
AKS

ул. Генерала Петрова, 33

762-57-85

115.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Королева, 49

746-15-51

111.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Королева, д. 114/1

050-468-19-72

115.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Космонавтов, 33

770-10-46; 094-995-50-46

128.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Ильфа и Петрова, 10/1

050 468 19 59

115.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Святослава Рихтера, 132/1

716-70-21

115.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Ген. Петрова, 46

050 468 19 84

115.20 грн.
1 шт
Enter

Одесская обл., Лиманский р-н, с. Фонтанка, ул.Греческая, 2, пом 2/5

050 468 19 50

115.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Бочарова, 1

050-554-0015

115.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 119

759-23-58; 094-921-53-58

115.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 68

700-20-57; 094-952-50-57

115.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 77

704-50-19; 094-932-70-19

115.20 грн.
1 шт
AKS

пр. Добровольского, 73

788-23-67; 094-886-23-67

115.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 98

771-14-03

115.20 грн.
1 шт
AKS

пр. Добровольского, 109 (угол)

798-28-10; 050 468 19 87

111.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Соборная пл., 2

722-04-04

115.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Черняховского, 1А

795-30-92; 094-951-60-92

113.90 грн.
1 шт
AKS

ул. Маршала Малиновского, 55/1

050 468 19 56

115.20 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул.Пишоновская, 20/2

773-79-96

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Михайловская, 8/4

050 468 19 53

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Шклярука, 12Д

783-19-63

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Нежинская, 65

701-12-09; 094-953-42-09

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Новосельского, 65

770-14-08; 094-995-54-08

115.20 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Тополева, 26/1

784-23-29

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Старопортофранковская, 67/69

726-10-10

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Святослава Рихтера, 125/3

0504861948

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Одесса-Главная, 35

784-85-70

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Семена Палия, 78

770-14-03; 094-995-54-03

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Семена Палия, 133

759-26-83; 094-921-56-83

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Садовая, 2

703-38-24; 094-955-68-24

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Марсельская, 56

050-468-19-41

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

г. Б.-Днестр., ул. Свято-Георгиевская, 4 (ЦРБ)

0484929028 0963347554

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Малиновского, 1/1

771-70-25; 094-997-10-25

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

с.Коблево, ул.Одесская, 2/4

050 468 19 49.

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

г. Подольск, пр. Победы, 23 (Поликлиника)

04862-30067

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

г. Подольск, ул.50 лет Октября, 101

04862-21784

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

г. Черноморск, ул. Мира, 31Д

(04868) 4-03-45

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

г. Южный, ул. Григорьевского десанта, 30/16Е

(04842) 2-32-80

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

г. Южный, ул. Ново-Билярская, 22/1Б

(04842) 2-39-08

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

Одесская обл. пгт. Тарутино, ул. Центральная, 61, З

0503763343

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

Одесская обл., с. Лиманка, «Радужний» масcив «Ульяновка» д. 16/1, помещение 12Н

050-468-19-40

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

пгт. Овидиополь, ул. Тараса Шевченко, д. 422

(048)788-62-98

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

пр. Добровольского, 109 (центр)

795-30-67; 094-951-60-67

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

пр. Добровольского, 98

050-468-19-47

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

пр. Небесной Сотни, 10

747-32-36

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

с. Крыжановка, ул. Ген. Бочарова, д. 62, секц. 8,9,10, пом.5

772-23-06; 094-997-63-06

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

с. Шабо, ул. Шанцера, 48

(04849) 9-82-60

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Балковская, 30Б

709-40-27; 094-917-40-27

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Люстдорфская, 123/1

749-21-12

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Большая Арнаутская, 6

0504681974

115.20 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Большая Арнаутская, 99

706-69-26

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Бочарова, 47

703-69-21; 094-955-99-21

115.20 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
Enter

ул. Гагаринское плато, д. 5-Б

050-468-19-61

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Глушко, 12

770-14-05; 094-995-54-05

108.60 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Глушко, 32А

797-27-59; 050 468 19 73

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Греческая, 45

788-10-63; 094-886-10-63

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Заболотного, 39А

700-24-46; 068-737-69-87

108.60 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
AKS

г. Б.-Днестр., ул.Победы, 24

050 468 19 86

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Космонавтов, 9

766-88-50

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Костанди, 162/2 пом 3

704-50-26, 094-932-70-26

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Кравцова, 2

0504681980

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Люстдорфская дор., 27

771-70-21

115.20 грн.
0 шт
Сообщить о наличии
AKS

Черноморск, ул. Виталия Шума, 4

050-468-19-44

0 шт
Сообщить о наличии
Небутамол 2% 2мл №10 небулы р-р ЮРИЯ-ФАРМ R03A C02 Препарат Небутамол предназначен для ингаляционного применения путем вдыхания через рот с помощью небулайзера, применять его следует под контролем врача. Раствор можно вводить путем инъекции или глот... 103.04
Нет элементов для отображения!
Меню
Меню