Кальций Д3 Никомед Остеофорте №30

Кальций Д3 Никомед Остеофорте №30

Склад

діюча речовина: calcium carbonate, cholecalciferol;

1 таблетка містить: кальцію карбонату 2500 мг, що еквівалентно 1000 мг кальцію, холекальциферолу (вітаміну Д3) – 20 мкг (800 МО) у вигляді концентрату холекальциферолу* 8 мг;

допоміжні речовини: ксиліт (Е 967), сахаралоза (Е 955), повідон, магнію стеарат, лимонний ароматизований гранулят (ізомальт (Е 953), лимонний ароматизатор, моно- і дигліцериди жирних кислот).

*Склад концентрату холекальциферолу: холекальциферол, токоферол, тригліцериди середнього ланцюга, крохмаль кукурудзяний модифікований, сахароза, натрію аскорбат, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Лікарська форма

Таблетки жувальні.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі, білі, двоопуклі таблетки без оболонки; допускається наявність вкраплень та невеликих нерівностей країв. Можлива невелика кількість порошку на дні флакона.

Фармакотерапевтична група

Мінеральні домішки. Кальцій, комбінації з вітаміном D та/або іншими препаратами.

РљРѕРґ РђРўРҐ Рђ12Рђ РҐ.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Вітамін D3 збільшує всмоктування кальцію в кишечнику.

Застосування кальцію та вітаміну D3 перешкоджає підвищенню рівня паратиреоїдного гормону, яке спричинене дефіцитом кальцію та призводить до підсилення кісткової резорбції (вимивання кальцію з кісток).

Клінічне дослідження Сѓ госпіталізованих пацієнтів Р· дефіцитом вітаміну D показало, що щоденний РїСЂРёР№РѕРј таблеток кальцію РїРѕ 1000 РјРі та вітаміну D Сѓ РґРѕР·С– 800 РњРћ протягом 6 місяців нормалізував рівень 25-гідроксильованого метаболіту вітаміну D3 С– зменшував РїСЂРѕСЏРІРё вторинного гіперпаратиреозу та рівень лужних фосфатаз.

Фармакокінетика.

Кальцій

Всмоктування. Загалом приблизно 30 % прийнятої дози кальцію всмоктується через шлунково-кишковий тракт.

Розподіл та біотрансформація. 99 % кальцію концентрується у твердих структурах організму (кістки, зуби); 1 % кальцію міститься у внутрішньому та позаклітинному середовищі. Приблизно 50 % кальцію в крові знаходиться у фізіологічно активній іонізованій формі, майже 10 % знаходиться у комплексі з цитратами, фосфатами та іншими аніонами, а решта 40 % зв’язана з білками, в основному з альбумінами.

Виведення. Кальцій виводиться з калом, сечею та потом. Виведення нирками залежить від клубочкової фільтрації та канальцевої реабсорбції кальцію.

Холекальциферол.

Всмоктування. Вітамін D3 легко всмоктується у тонкому кишечнику.

Р РѕР·РїРѕРґС–Р» та біотрансформація. Холекальциферол та Р№РѕРіРѕ метаболіти циркулюють Сѓ РєСЂРѕРІС– Сѓ зв’язаному стані Р·С– специфічним глобуліном. РЈ печінці холекальциферол перетворюється шляхом гідроксилювання РЅР° 25-гідроксихолекальциферол. Далі РІС–РЅ перетворюється РЅР° активну форму 1,25-дигідроксихолекальциферол Сѓ нирках. 1,25-дигідроксихолекальциферол С” метаболітом, що відповідає Р·Р° посилене всмоктування кальцію. Вітамін D3, СЏРєРёР№ РЅРµ піддався метаболізму, депонується Сѓ жировій та м’язовій тканинах.

Виведення. Вітамін D3 виводиться з калом та сечею.

Показання

Профілактика та лікування дефіциту кальцію та вітаміну D у дорослих пацієнтів з виявленим ризиком.

Додаткове застосування вітаміну D та кальцію як доповнення до специфічної терапії остеопорозу у пацієнтів з ризиком розвитку дефіциту кальцію та вітаміну D.

Протипоказання

  • Гіперчутливість РґРѕ активної речовини або інших компонентів препарату;
  • тяжкий ступінь РЅРёСЂРєРѕРІРѕС— недостатності (швидкість клубочкової фільтрації < 30 РјР»/С…РІ/1,73 Рј2);
  • захворювання та/або стани, пов’язані Р· гіперкальціємією та/або гіперкальціурією;
  • сечокам’яна С…РІРѕСЂРѕР±Р° (нефролітіаз);
  • гіпервітаміноз D.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Діуретики тіазидного ряду знижують виведення кальцію з сечею. При сумісній терапії необхідно постійно контролювати рівень кальцію в сироватці крові, оскільки збільшується ризик виникнення гіперкальціємії.

Кальцію карбонат може перешкоджати абсорбції препаратів тетрациклінового ряду при одночасному застосуванні, тому ці препарати необхідно приймати щонайменше за 2 години до або через 4 – 6 годин після перорального прийому препарату Кальцій-Д3 Нікомед ОСТЕОФОРТЕ.

Гіперкальціємія може потенціювати токсичність серцевих глікозидів при застосуванні препаратів кальцію та вітаміну D. Необхідно контролювати роботу серця за допомогою електрокардіограми (ЕКГ), рівень кальцію в сироватці крові та клінічний стан хворого.

Для запобігання зниженню всмоктування бісфосфонатів при одночасному застосуванні Кальцій-Д3 Нікомед ОСТЕОФОРТЕ рекомендується приймати не раніше ніж через 1 годину після їх прийому.

При одночасному застосуванні кальцію ефективність левотироксину може бути знижена за рахунок зменшення його абсорбції. Тому левотироксин необхідно приймати за 4 години до або через 4 години після прийому препарату.

При одночасному застосуванні кальцію може порушуватись абсорбція хінолонових антибіотиків. Хінолонові антибіотики необхідно приймати за 2 години до або через 6 годин після прийому препарату Кальцій-Д3 Нікомед ОСТЕОФОРТЕ.

Солі кальцію можуть зменшувати абсорбцію заліза, цинку та стронцію ранелату. Тому препарати заліза, цинку та стронцію ранелату необхідно приймати щонайменше за 2 години до або після прийому препарату.

Лікування орлістатом потенційно може порушувати всмоктування жиророзчинних вітамінів (наприклад, вітаміну D3).

Особливості щодо застосування

Під час тривалого лікування препаратом необхідно контролювати рівень кальцію та креатиніну в сироватці крові і функцію нирок, особливо у пацієнтів літнього віку при сумісній терапії із серцевими глікозидами або діуретиками (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій») та у пацієнтів із високою схильністю до утворення каменів. У разі появи ознак гіперкальціємії або порушення функції нирок необхідно зменшити дозу або припинити прийом препарату.

Лікарський засіб необхідно з обережністю застосовувати пацієнтам із гіперкальціємією або ознаками порушень функції нирок та контролювати рівень кальцію і фосфатів. Необхідно пам’ятати про можливий ризик кальцифікації м’яких тканин. У пацієнтів з нирковою недостатністю тяжкого ступеня вітамін D у вигляді холекальциферолу не може нормально метаболізуватися, тому слід застосовувати інші форми вітаміну D.

Одночасне надходження вітаміну D з інших джерел, зокрема з лікарських засобів або продуктів, що містять кальцій (наприклад, молоко), може спричинити гіперкальціємію та молочно-лужний синдром із подальшими порушеннями функції нирок. Для уникнення передозування при паралельному призначенні інших препаратів, що містять вітамін D, необхідно враховувати вміст вітаміну D у препараті Кальцій-Д3 Нікомед ОСТЕОФОРТЕ (800 МО). Додаткові дози кальцію або вітаміну D слід приймати під наглядом лікаря. Таким пацієнтам необхідно регулярно контролювати рівень кальцію у сироватці крові і функцію нирок.

Кальцій-Д3 Нікомед ОСТЕОФОРТЕ з обережністю застосовують хворим на саркоїдоз через ризик підвищення метаболізму вітаміну D у його активну форму. Необхідно контролювати рівень кальцію у сироватці крові і сечі.

Кальцій-Д3 Нікомед ОСТЕОФОРТЕ з обережністю застосовують іммобілізованим хворим з остеопорозом через ризик розвитку гіперкальціємії.

Пацієнтам, які мають рідкісну спадкову непереносимість фруктози, сахаразо-ізомальтазну недостатність або порушення всмоктування глюкози-галактози, не слід застосовувати препарат, оскільки він містить ізомальт (Е 953) і сахарозу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність. Препарат Кальцій-Д3 Нікомед ОСТЕОФОРТЕ можна застосовувати у період вагітності при дефіциті кальцію та вітаміну D. Добова доза не повинна перевищувати 2500 мг кальцію та 4000 МО вітаміну D. Дослідження на тваринах показали, що вітамін D у високих дозах має репродуктивну токсичність. Вагітним жінкам слід уникати передозування препаратом, оскільки тривала гіперкальціємія має несприятливі наслідки для плода. Немає підтверджень, що вітамін D у рекомендованих дозах може спричинити тератогенний ефект у людини.

Годування груддю. Препарат Кальцій-Д3 Нікомед ОСТЕОФОРТЕ можна застосовувати у період годування груддю. Кальцій, вітамін D3 та його метаболіти можуть проникати у грудне молоко, тому необхідно враховувати надходження кальцію та вітаміну D з інших джерел в організм дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Відомих даних щодо впливу препарату Кальцій-Д3 Нікомед ОСТЕОФОРТЕ на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами немає.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначений для перорального застосування. Таблетку слід розжувати або розсмоктати.

Дорослі та пацієнти літнього віку: 1 таблетка 1 раз на добу.

Пацієнти з печінковою недостатністю не потребують коригування дози.

Пацієнтам з тяжким ступенем ниркової недостатності не слід застосовувати препарат (див. розділ «Протипоказання»).

Діти. Препарат не призначений для застосування дітям та підліткам.

Передозування

Симптоми.

Передозування препаратом може призвести до гіпервітамінозу D та гіперкальціємії.

Симптомами гіперкальціємії є: анорексія, спрага, нудота, блювання, запор, біль у животі, м’язова слабкість, втомлюваність, психічні розлади, полідипсія, поліурія, біль у кістках, нефрокальциноз, нефролітіаз, порушення серцевого ритму у тяжких випадках. У дуже тяжких випадках – гіперкальціємія, що може призвести до коми та смерті. Тривале передозування високими дозами препарату може спричинити необоротне ураження нирок та кальциноз м’яких тканин. Молочно-лужний синдром може розвинутися при застосуванні великих доз кальцію та легкозасвоюваних лужних речовин.

Лікування.

Симптоматична та підтримувальна терапія. Слід припинити застосування препарату. Також слід припинити терапію тіазидними діуретиками та серцевими глікозидами (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Потрібно спорожнити шлунок пацієнтам із порушенням свідомості. Необхідно провести регідратацію та дотримуватися дієти з обмеженою кількістю кальцію. Залежно від тяжкості передозування може виникнути необхідність застосування петльових діуретиків, бісфосфонатів, кальцитоніну, кортикостероїдів окремо або сумісно. Потрібно контролювати рівень електролітів сироватки крові, функцію нирок і діурез. У тяжких випадках слід проводити моніторинг показників ЕКГ та центрального венозного тиску.

Побічні ефекти

Небажані ефекти за частотою виникнення класифікують таким чином:

нечасто (≥ 1/1000, < 1/100), рідко (≥ 1/10000,< 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), невідомо (частота не визначена за наявними даними).

З боку імунної системи.

Невідомо: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, набряк гортані.

З боку обміну речовин.

Нечасто: гіперкальціємія, гіперкальціурія.

Дуже рідко: молочно-лужний синдром (часті позиви до сечовипускання, постійний головний біль, постійна відсутність апетиту, нудота або блювання, нетипова втома або слабкість, гіперкальціємія, алкалоз, ниркова недостатність) спостерігається лише при передозуванні (див. розділ «Передозування»).

З боку травного тракту.

Рідко: запор, диспепсія, метеоризм, нудота, біль у животі, діарея.

З боку шкіри і підшкірної клітковини.

Дуже рідко: свербіж, висипання, кропив’янка.

Особливі групи пацієнтів.

Пацієнти з нирковою недостатністю: можливий ризик розвитку гіперфосфатемії, нефролітіазу та нефрокальцинозу (див. розділ «Особливості застосування»).

Термін придатності

30 місяців.

Умови зберігання

Зберігати флакон щільно закритим РїСЂРё С‚емпературі РЅРµ вище 30 ЛљРЎ. Зберігати Сѓ недоступному для дітей місці!

Упаковка

По 30 або по 60, або по 90 таблеток у флаконі; по 1 флакону у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без СЂРµС†РµРїС‚Р°.

Виробник. Такеда АС, Норвегія/Takeda AS, Norway.

Р’РёСЂРѕР±РЅРёРє

Такеда АС, Норвегія/Takeda AS, Norway.

Адреса

Драмменсвейн 852, НО-1383 Аскер, Норвегія/Drammensveien 852, NO-1383 Asker, Norway.

Взрослые и люди старшего возраста: по 1 таблетке 1 раз в сутки. Таблетку следует проглотить или разжевать.
Есть в наличии
Код товара: A12A X
Производитель: Такеда
Классификация: Медикаменты
Адрес аптеки
Цена
Кол-во
Наличие
AKS

ул. Заболотного, 54/2

788-17-24; 094-886-17-24

158.80 грн.
5 шт
AKS

ул. Космонавтов, 9

766-88-50

155 грн.
4 шт
AKS

ул. Д. Ойстраха, 1

709-40-19; 094-917-40-19

158.80 грн.
3 шт
AKS

ул. Генерала Петрова, 33

762-57-85

161.20 грн.
3 шт
AKS

ул. Бочарова, 1

050-554-0015

158.80 грн.
3 шт
AKS

ул. Академическая, 16Б

746-50-21

150.80 грн.
3 шт
AKS

ул. Старопортофранковская, 67/69

726-10-10

158.80 грн.
3 шт
AKS

с. Крыжановка, ул. Ген. Бочарова, д. 62, секц. 8,9,10, пом.5

772-23-06; 094-997-63-06

158.80 грн.
2 шт
AKS

ул. Балковская, 30Б

709-40-27; 094-917-40-27

158.80 грн.
2 шт
AKS

п.Авангард, ул. В. Спрейса, 3

050-468-19-71

158.80 грн.
2 шт
AKS

Одесская обл. пгт. Тарутино, ул. Центральная, 61, З

0503763343

160.80 грн.
2 шт
AKS

Одесская обл., с. Лиманка, «Радужний» масcив «Ульяновка» д. 16/1, помещение 12Н

050-468-19-40

159.20 грн.
2 шт
AKS

пр. Небесной Сотни, 10

747-32-36

152.80 грн.
2 шт
AKS

ул. Ивана и Юрия Липп, 1 (А39)

700-20-69; 094-952-50-69

153.80 грн.
2 шт
AKS

ул. Садовая, 2

703-38-24; 094-955-68-24

146.40 грн.
2 шт
AKS

г. Черноморск, ул. Мира, 31Д

(04868) 4-03-45

146.20 грн.
2 шт
Enter

ул. Пантелеймоновская, 70

717-33-49

153.10 грн.
1 шт
AKS

ул. Одесса-Главная, 35

784-85-70

163.40 грн.
1 шт
AKS

г. Б.-Днестр., ул.Победы, 24

050 468 19 86

162.60 грн.
1 шт
AKS

ул. Маршала Малиновского, 55/1

050 468 19 56

146.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Новосельского, 65

770-14-08; 094-995-54-08

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Нежинская, 65

701-12-09; 094-953-42-09

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Мясоедовская, 33

703-68-49; 094-955-98-49

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Марсельская, 56

050-468-19-41

146.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Марсельская, 32/3

7701402;0949955402;0504681966

147.10 грн.
1 шт
AKS

ул. Малиновского, 1/1

771-70-25; 094-997-10-25

151.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Люстдорфская, 123/1

749-21-12

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Люстдорфская дор., 27

771-70-21

150.10 грн.
1 шт
AKS

ул. Левитана, 101

050-021-01-22

146.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Пантелеймоновская, 70

49-67-41

146.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Святослава Рихтера, 129

712-73-22

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Пастера, 36

723-76-88

151.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 98

771-14-03

151.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Черняховского, 1А

795-30-92; 094-951-60-92

146.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Фонтанская дор., 19

050-468-19-83

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Филатова, 86

759-49-76; 094-921-69-76

141.10 грн.
1 шт
AKS

ул. Филатова, 53

050-486-19-67

153.10 грн.
1 шт
AKS

ул. Тополева, 26/1

784-23-29

146.20 грн.
1 шт
Enter

ул. Среднефонтанская, 34-А, пом. 101

776-00-90

140.30 грн.
1 шт
AKS

ул. Соборная пл., 2

722-04-04

146.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 88

795-30-56; 094-951-60-56

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Педагогическая, 23-Б, оф.3

050 620 04 34

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 77

704-50-19; 094-932-70-19

159.90 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 68

700-20-57; 094-952-50-57

159.30 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 119

759-23-58; 094-921-53-58

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 118

750-50-46

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Святослава Рихтера, 132/1

716-70-21

150.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Святослава Рихтера, 125/3

0504861948

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Польская, 14

770-92-25; 094-996-32-25

143.90 грн.
1 шт
AKS

ул. Костанди, 162/2 пом 3

704-50-26, 094-932-70-26

151.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Канатная, 78

709-40-23

151.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Королева, д. 114/1

050-468-19-72

151.20 грн.
1 шт
AKS

пр. Добровольского, 109 (угол)

798-28-10; 050 468 19 87

150.20 грн.
1 шт
AKS

с.Коблево, ул.Одесская, 2/4

050 468 19 49.

146.20 грн.
1 шт
AKS

пр. Добровольского, 98

050-468-19-47

143 грн.
1 шт
AKS

пр. Добровольского, 73

788-23-67; 094-886-23-67

151.20 грн.
1 шт
AKS

пр. Добровольского, 159

703-35-82; 094-955-65-82

146.20 грн.
1 шт
AKS

пр. Добровольского, 128

095-480-14-92

144.90 грн.
1 шт
AKS

пр. Добровольского, 109 (центр)

795-30-67; 094-951-60-67

150.20 грн.
1 шт
AKS

пр-т Свободы, 88 (Черноморка)

770-15-41

151.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Бочарова, 47

703-69-21; 094-955-99-21

158.80 грн.
1 шт
Enter

Одесская обл., Лиманский р-н, с. Фонтанка, ул.Греческая, 2, пом 2/5

050 468 19 50

140.30 грн.
1 шт
AKS

жм. Радужный, 19/1

700-02-84

150.20 грн.
1 шт
AKS

г. Южный, ул. Ново-Билярская, 22/1Б

(04842) 2-39-08

148.10 грн.
1 шт
AKS

г. Южный, ул. Мира, 19Е

(04842) 3-12-02

160.80 грн.
1 шт
AKS

г. Южный, ул. Мира, 13/5

(04842) 2-32-58

158.80 грн.
1 шт
AKS

г. Южный, ул. Григорьевского десанта, 30/16Е

(04842) 2-32-80

146.20 грн.
1 шт
AKS

г. Черноморск, ул. Спортивная, 14Д

(04868) 6-01-48

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Большая Арнаутская, 6

0504681974

151.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Бочарова, 30

050 468 19 68

154.50 грн.
1 шт
Enter

ул. Гагаринское плато, д. 5-Б

050-468-19-61

140.30 грн.
1 шт
AKS

ул. Ген. Петрова, 46

050 468 19 84

151.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Королева, 49

746-15-51

143 грн.
1 шт
AKS

ул. Королева, 33

35-97-72

159.20 грн.
1 шт
AKS

г. Подольск, ул.50 лет Октября, 101

04862-21784

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Ивана и Юрия Липп, 1 (А41)

700-20-69; 094-952-50-69

156.70 грн.
1 шт
AKS

ул. Заболотного, 39А

700-24-46; 068-737-69-87

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Заболотного, 31

095-480-17-08

151.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Жукова, 5

702-97-46; 094-955-27-46

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул.Пишоновская, 20/2

773-79-96

146.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Екатерининская, 48

722-94-08

153.60 грн.
1 шт
AKS

ул. Греческая, 45

788-10-63; 094-886-10-63

143 грн.
1 шт
AKS

ул. Глушко, 19А

772-23-02; 094-997-63-02

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Глушко, 12

770-14-05; 094-995-54-05

158.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Глушко, 11Г

050 468 19 60

151.20 грн.
1 шт
AKS

ул. Семена Палия, 78

770-14-03; 094-995-54-03

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Семена Палия, 133

759-26-83; 094-921-56-83

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Глушко, 32А

797-27-59; 050 468 19 73

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Ильфа и Петрова, 10/1

050 468 19 59

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Большая Арнаутская, 99

706-69-26

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Космонавтов, 33

770-10-46; 094-995-50-46

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Королева, 65

709-40-21;094-917-40-21

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Шклярука, 12Д

783-19-63

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Михайловская, 8/4

050 468 19 53

0 шт
Сообщить о наличии
Кальций Д3 Никомед Остеофорте №30 Такеда A12A X Взрослые и люди старшего возраста: по 1 таблетке 1 раз в сутки. Таблетку следует проглотить или разжевать. 140.3
Нет элементов для отображения!
Меню
Меню