Левомицетин 0.5 №10 таб

Левомицетин 0.5 №10 таб
ЛЕВОМІЦЕТИН

ЛЕВОМІЦЕТИН

(LAEVOMYCETIN)

 

Склад:

діюча речовина: chloramphenicol;

1 таблетка  містить хлорамфеніколу (левоміцетину) у перерахуванні на 100 % речовину

250 мг або 500 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, кальцію стеарат.

 

Лікарська форма. Таблетки.

 

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби для системного застосування. Амфеніколи. Код АТС J01B A01.

 

Клінічні характеристики.

Показання. Інфекційно-запальні захворювання, викликані чутливими до препарату мікроорганізмами: черевний тиф, паратиф,  шигельоз, сальмонельоз, бруцельоз, туляремія, рикетсіози (в т.ч. висипний тиф, трахома).

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до хлорамфеніколу, інших амфеніколів і/або до інших компонентів препарату; пригнічення кровотворення, захворювання крові; захворювання шкіри (псоріаз, екзема, грибкові ураження); виражені порушення функції печінки і/або нирок; гострі респіраторні захворювання, ангіна; дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; порфірія; вагітність, період годування груддю; дитячий вік до        3 років.

 

Спосіб застосування та дози. Левоміцетин призначають внутрішньо за 30 хвилин до їди (у разі нудоти та блювання через годину після їди).

Дорослим призначають по 0,25-0,5 г 3-4 рази на добу; добова доза 2 г. В особливо тяжких випадках (черевний тиф тощо) Левоміцетин призначають у дозі до 4 г на добу (максимальна добова доза для дорослих) під суворим контролем стану крові та функції печінки і нирок; добову дозу розподіляють на 3-4 прийоми.

Разова доза препарату для дітей від 3 до 8 років по 0,125 г, для дітей старше 8 років по 0,25 г; кратність прийому 3-4 рази на добу.

Курс лікування Левоміцетином становить 7-10 днів. За показаннями, за умов доброї переносимості та відсутності змін у складі периферичної крові можливе продовження курсу лікування до 2 тижнів.

 

 

 

Побічні реакції.

З боку системи кровотворення: лейкопенія, тромбоцитопенія, ретикулоцитопенія, зменшення рівня гемоглобіну в крові, цитоплазматична вакуолізація ранніх еритроцитарних форм, апластична анемія.

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, діарея, здуття живота, подразнення слизових оболонок, глосит, стоматит, пригнічення мікрофлори кишечника, дисбактеріоз, вторинна грибкова інфекція.

З боку центральної і периферичної нервової системи: зорові і слухові галюцинації, оборотні порушення зору, слуху, периферичний неврит, неврит зорового нерва, енцефалопатія з сплутаністю свідомості і делірієм, головний біль, депресія.

Алергічні реакції: шкірний висип, лихоманка, дуже рідко – набряк Квінке, анафілаксія.

Інші: розвиток вторинної інфекції, можлива реакція бактеріоліза (реакція Яриша-Герксгеймера).

 

Передозування. Симптоми: ускладнення з боку системи кровотворення, як правило, пов’язані із застосуванням великих доз Левоміцетину протягом тривалого часу, блідість шкіри, біль у горлі, підвищена температура, кровотеча, слабкість.

При передозуванні у дітей можливий розвиток «грей-синдрому»: здуття живота, блювання, неритмічне дихання, сірий колір шкіри, серцево-судинний колапс, гіпотермія.

Також можливий розвиток інших характерних для Левоміцетину побічних реакцій (див.  розділ «Побічні реакції»).

Лікування: відміна препарату, промивання шлунку, застосування сорбентів, симптоматична терапія.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю. Застосування препарату Левоміцетин протипоказано в період вагітності або годування груддю.

 

Діти. Дана лікарська форма Левоміцетину не застосовується в дитячому віці до 3 років. Для лікування дітей старше 3 років Левоміцетин необхідно призначати з особливою обережністю і лише при  відсутності альтернативної терапії.

 

Особливості застосування. Лікування Левоміцетином слід проводити тільки за призначенням і під контролем лікаря. Перед початком терапії необхідно виключити наявність у пацієнта гіперчутливості до хлорамфеніколу та інших амфеніколів.

З обережністю слід приймати Левоміцетин при серцево-судинних захворюваннях і схильності до алергічних реакцій.

У процесі лікування необхідний систематичний контроль функції нирок, печінки і складу периферичної крові. При появі ознак порушення кровотворення препарат слід відмінити. Проте симптоми апластичної анемії (біль в горлі, блідість шкіри, підвищена температура, кровотечі), як правило, з’являються тільки через кілька тижнів після закінчення курсу лікування. Тому при появі таких симптомів слід терміново звернутися до лікаря.

З обережністю застосовують  пацієнтам, які отримували раніше лікування цитостатичними препаратами або променеву терапію.

Неприпустимо безконтрольне призначення Левоміцетину і застосування його при легких формах інфекційних процесів, особливо в дитячій практиці.

При одночасному прийомі етанолу можливий розвиток дисульфірамоподібної реакції (гіперемія шкірних покривів, тахікардія, нудота, блювання, рефлекторний кашель, судоми).

При порушенні функції печінки і/або нирок необхідна корекція режиму дозування: слід зменшити дозу препарату або збільшити інтервал між прийомами.

 

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Слід з обережністю приймати препарат особам, які керують автотранспортом чи працюють з іншими механізмами, у зв'язку з ризиком розвитку можливих  небажаних реакцій з боку нервової системи.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Левоміцетин не можна призначати разом з препаратами, які пригнічують кровотворення (сульфаніламіди, похідні піразолону, цитостатики), а також з променевою терапією.

Хлорамфенікол пригнічує ферментну систему цитохрому Р450, тому при одночасному застосуванні з фенітоїном, непрямими антикоагулянтами (наприклад, варфарином) спостерігається послаблення метаболізму цих препаратів, уповільнення виведення і підвищення їхньої концентрації у плазмі крові.

При одночасному застосуванні Левоміцетину з пероральними гіпоглікемічними препаратами (толбутамід, хлорпропамід) відзначається посилення гіпоглікемічної дії за рахунок пригноблення метаболізму цих препаратів у печінці та підвищення їх концентрації в плазмі крові.

Барбітурати (фенобарбітал), рифампіцин, рифабутин зменшують концентрацію Левоміцетину в сироватці крові і знижують його ефективність.

Левоміцетин може знижувати ефективність естрогеновмісних пероральних контрацептивів, послаблювати ефекти препаратів заліза, фолієвої кислоти, цианокобаламіну.

Левоміцетин знижує антибактеріальний ефект пеніцилінів і цефалоспоринів. Левоміцетин може зменшувати ефект макролідів (еритроміцин) і лінкозамідів (кліндаміцин, лінкоміцин).

При одночасному прийомі етанолу можливий розвиток дисульфірамоподібної реакції (гіперемія шкірних покривів, тахікардія, нудота, блювання, рефлекторний кашель, судоми).

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Левоміцетин антибіотик широкого спектра дії. Він ефективний відносно багатьох грампозитивних і грамнегативних бактерій (збудників гнійних інфекцій, черевного тифу, дизентерії, менінгококових інфекцій, гемофільних бактерій, бруцел тощо), рикетсій, хламідій, спірохет. Діє на штами бактерій, стійких до пеніциліну, стрептоміцину, сульфаніламідів. Препарат малоактивний відносно кислотостійких бактерій, синьогнійної палички, клостридій та найпростіших. Порушує синтез білків у клітинах мікроорганізмів. У терапевтичних концентраціях чинить бактеріостатичну дію. Стійкість мікроорганізмів до препарату розвивається відносно повільно, і, як правило, при цьому не виникає перехресної стійкості до інших хіміотерапевтичних засобів.

Фармакокінетика. Добре і швидко всмоктується після прийому внутрішньо: максимальна концентрація в крові досягається через 2-3 години, терапевтична концентрація в крові зберігається протягом 4-5 годин після прийому. Проникає в органи, тканини та рідини організму, проходить крізь гематоенцефалічний бар’єр, добре проникає у спинномозкову рідину (до 50 % від вмісту в крові). Препарат проходить крізь плаценту, виявляється в материнському молоці. Терапевтичні концентрації препарату при застосуванні його внутрішньо виявляються у скловидному тілі, рогівці, райдужній оболонці, водянистій волозі ока (у кришталик препарат не проникає). Виводиться в основному із сечею (головним чином у вигляді неактивних метаболітів), частково з жовчю і калом. У кишечнику під впливом кишкових бактерій гідролізується з утворенням неактивних метаболітів.

 

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з плоскою поверхнею, білого або білого з жовтуватим відтінком кольору, з рискою  та фаскою.

 

Термін придатності. 5 років.

 

Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

 

Упаковка. По 10 таблеток у блістері.  

 

Категорія відпуску.  За рецептом.

 

 

Внутрь за 30 мин. до еды или через 1 час после. Взрослым обычно назначают по 250-500мг препарата 3-4 раза в день.Детям в возрасте от 3 до 8 лет обычно назначают по 125мг препарата 3-4 раза в день. Детям и подросткам в возрасте от 8 до 16 лет обычно назначают по 250мг Левомицетина 3-4 раза в день.
Есть в наличии
Код товара: J01B A01
Производитель: ДАРНИЦА
Классификация: Медикаменты
Адрес аптеки
Цена
Кол-во
Наличие
AKS

с.Коблево, ул.Одесская, 2/4

050 468 19 49

35.30 грн.
29 шт
AKS

ул. Филатова, 53

050-486-19-67

35.30 грн.
27 шт
AKS

ул. Пантелеймоновская, 70

49-67-41

34.20 грн.
25 шт
AKS

г. Южный, ул. Мира, 19Е

(04842) 3-12-02

35.30 грн.
24 шт
AKS

ул. Одесса-Главная, 35

784-85-70

35.30 грн.
18 шт
AKS

г. Подольск, ул. Соборная, 117/1

04862-26255

34.50 грн.
18 шт
AKS

ул. Семена Палия, 77/2

704-50-09; 094-932-70-19

35.70 грн.
17 шт
AKS

пр. Небесной Сотни, 10

747-32-36

34.20 грн.
14 шт
AKS

ул. Глушко, 11Г

050 468 19 60

35.70 грн.
14 шт
AKS

г. Подольск, ул. Соборная, 101

04862-21784

34.70 грн.
14 шт
AKS

ул. Филатова, 86

759-49-76; 094-921-69-76

35.30 грн.
13 шт
AKS

ул. Ивана и Юрия Липп, 1

700-20-69; 094-952-50-69

35.30 грн.
12 шт
AKS

ул. Бочарова, 1

050-554-0015

35.30 грн.
12 шт
AKS

ул. Королева, 65

709-40-21

35.30 грн.
11 шт
AKS

ул. Польская, 14

770-92-25; 094-996-32-25

35.30 грн.
11 шт
AKS

Одесская обл. пгт. Тарутино, ул. Центральная, 61, З

0503763343

35.60 грн.
11 шт
AKS

ул. Марсельская, 32/3

7701402;0949955402;0504681966

34.40 грн.
11 шт
AKS

ул. Космонавтов, 9

766-88-50

35.30 грн.
11 шт
AKS

ул. Мясоедовская, 32

701-05-26; 094-953-35-26

35.30 грн.
10 шт
AKS

ул. Семена Палия, 98

771-14-03

35.30 грн.
10 шт
AKS

пгт. Овидиополь, ул. Тараса Шевченко, д. 422

(048)788-62-98

33.30 грн.
10 шт
AKS

ул. Старопортофранковская, 67/69

726-10-10

35.30 грн.
10 шт
AKS

пр-т Свободы, 88 (Черноморка)

770-15-41

35.30 грн.
10 шт
AKS

ул. Семена Палия, 88

795-30-56; 094-951-60-56

35.30 грн.
9 шт
AKS

ул. Генерала Петрова, 33

762-57-85

35.30 грн.
9 шт
AKS

ул. Бочарова, 30

050 468 19 68

34.40 грн.
9 шт
AKS

ул. Ген. Бочарова, д. 62, секц. 5, пом.6

050-468-19-70

35.30 грн.
9 шт
AKS

ул. Семена Палия, 118

750-50-46

35.30 грн.
9 шт
AKS

г. Южный, ул. Ново-Билярская, 22/1Б

(04842) 2-39-08

35.30 грн.
9 шт
AKS

ул. Малиновского, 1/1

771-70-25; 094-997-10-25

35.30 грн.
8 шт
AKS

ул. Глушко, 12

770-14-05; 094-995-54-05

35.30 грн.
8 шт
AKS

г. Измаил, ул. Шевченко, д. 8

050-468-19-57

31.90 грн.
8 шт
AKS

ул. Заболотного, 54/2

788-17-24; 094-886-17-24

35.70 грн.
8 шт
AKS

пр. Добровольского, 98

050-468-19-47

34.20 грн.
8 шт
AKS

г. Южный, ул. Мира, 13/5

(04842) 2-32-58

35.30 грн.
8 шт
AKS

ул. Святослава Рихтера, 132/1

716-70-21

35.30 грн.
8 шт
AKS

г. Южный, ул. Григорьевского десанта, 30/16Е

(04842) 2-32-80

35.30 грн.
7 шт
AKS

ул. Днепр. дорога, 77/2

704-50-19; 094-932-70-19

35.30 грн.
7 шт
AKS

ул. Люстдорфская, 123/1

749-21-12

35.30 грн.
7 шт
AKS

ул. Черняховского, 1А

795-30-92; 094-951-60-92

35.30 грн.
7 шт
AKS

ул. Костанди, 162/2 пом 3

704-50-26, 094-932-70-26

35.30 грн.
7 шт
AKS

пр. Добровольского, 128

095-480-14-92

34.20 грн.
7 шт
AKS

ул. Заболотного, 31

095-480-17-08

35.30 грн.
7 шт
AKS

ул. Екатерининская, 48

722-94-08

35.30 грн.
7 шт
AKS

ул. Большая Арнаутская, 6

725-05-33

35.30 грн.
6 шт
AKS

ул. Люстдорфская дор., 27

771-70-21

35.30 грн.
6 шт
AKS

ул. Глушко, 19А

772-23-02; 094-997-63-02

35.70 грн.
6 шт
AKS

ул. Фонтанская дор., 19

704-12-05; 094-932-32-05

35.70 грн.
6 шт
AKS

п.Авангард, ул. В. Спрейса, 3

050-468-19-71

35.30 грн.
6 шт
AKS

ул. Бочарова, 47

703-69-21; 094-955-99-21

35.30 грн.
6 шт
AKS

ул. Тополева, 26/1

784-23-29

35.30 грн.
6 шт
AKS

пр. Добровольского, 73

788-23-67; 094-886-23-67

35.30 грн.
5 шт
AKS

ул. Космонавтов, 33

770-10-46; 094-995-50-46

35.30 грн.
5 шт
AKS

ул. Д. Ойстраха, 1

709-40-19; 094-917-40-19

35.30 грн.
5 шт
AKS

ул. Семена Палия, 119

759-23-58; 094-921-53-58

35.30 грн.
5 шт
AKS

ул. Святослава Рихтера, 129

712-73-22

35.30 грн.
5 шт
AKS

ул. Ивана и Юрия Липп, 1

700-20-69; 094-952-50-69

35.30 грн.
5 шт
AKS

ул. Новосельского, 65

770-14-08; 094-995-54-08

35.30 грн.
5 шт
AKS

ул. Марсельская, 56

050-468-19-41

35.30 грн.
5 шт
AKS

ул. Святослава Рихтера, 125/3

0504861948

35.30 грн.
5 шт
AKS

ул. Пастера, 36

723-76-88

35.30 грн.
4 шт
AKS

ул. небесной Сотни, 5

702-97-46; 094-955-27-46

35.30 грн.
4 шт
AKS

ул. Нежинская, 65

701-12-09; 094-953-42-09

35.30 грн.
4 шт
AKS

ул. Левитана, 101

050-021-01-22

35.70 грн.
4 шт
AKS

ул. Семена Палия, 68

700-20-57; 094-952-50-57

35.30 грн.
4 шт
AKS

ул. Балковская, 30Б

709-40-27; 094-917-40-27

35.30 грн.
4 шт
AKS

пр. Добровольского, 159

703-35-82; 094-955-65-82

34.20 грн.
4 шт
AKS

пр. Добровольского, 109 (угол)

798-28-10; 094-948-58-10

32.50 грн.
4 шт
AKS

Одесская обл., Лиманский р-н, с. Фонтанка, ул.Греческая, 2, пом 2/5

050 468 19 50

35.30 грн.
4 шт
AKS

ул. Шклярука, 12Д

783-19-63

35.30 грн.
4 шт
AKS

ул. Садовая, 2

703-38-24; 094-955-68-24

34.20 грн.
3 шт
AKS

ул. Педагогическая, 23-Б, оф.3

050 620 04 34

35.30 грн.
3 шт
AKS

ул.Пишоновская, 20/2

773-79-96

35.30 грн.
3 шт
AKS

ул. Ивана и Юрия Липп, 1

700-20-69; 094-952-50-69

35.30 грн.
3 шт
AKS

жм. Радужний д. 16/1, помещение 12Н

050-468-19-40

35.30 грн.
3 шт
AKS

ул. Маршала Малиновского, 55/1

050 468 19 56

35.30 грн.
3 шт
AKS

ул. Королева, 49

746-15-51

35.30 грн.
3 шт
AKS

ул. Королева, 33

35-97-72

35.30 грн.
3 шт
AKS

жм. Радужный, 19/1

700-02-84

35.30 грн.
3 шт
AKS

ул. Ильфа и Петрова, 10/1

050 468 19 59

35.30 грн.
3 шт
AKS

пр. Добровольского, 109 (центр)

795-30-67; 094-951-60-67

32.50 грн.
3 шт
AKS

г. Черноморск, ул. Спортивная, 14Д

(04868) 6-01-48

35.70 грн.
2 шт
AKS

ул. Академическая, 16Б

746-50-21

32.50 грн.
2 шт
AKS

с. Грибовка, ул. Средняя, 17В

35.70 грн.
2 шт
AKS

ул. Соборная пл., 2

722-04-04

35.30 грн.
2 шт
AKS

с. Шабо, ул. Шанцера, 48

(04849) 9-82-60

35.70 грн.
2 шт
AKS

ул. Семена Палия, 133

759-26-83; 094-921-56-83

34.80 грн.
2 шт
AKS

г. Б.-Днестр., ул.Победы, 24

(04849) 6-00-15

35.70 грн.
2 шт
AKS

ул. Мясоедовская, 33

703-68-49; 094-955-98-49

35.30 грн.
2 шт
AKS

ул. Канатная, 78

709-40-23

34.80 грн.
2 шт
AKS

ул. Михайловская, 8/4

050 468 19 53

32.50 грн.
2 шт
AKS

ул. Семена Палия, 78

770-14-03; 094-995-54-03

35.70 грн.
1 шт
AKS

г. Черноморск, ул. Мира, 31Д

(04868) 4-03-45

34.80 грн.
1 шт
AKS

ул. Глушко, 32А

797-27-59; 050 468 19 73

35.30 грн.
1 шт
AKS

ул. Греческая, 45

788-10-63; 094-886-10-63

35.30 грн.
1 шт
AKS

ул. Большая Арнаутская, 99

706-69-26

33.90 грн.
1 шт
AKS

г. Подольск, пр. Победы, 23 (АП№3)

04862-30067

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Неждановой, 32

050-468-19-45

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

ул. Ген. Петрова, 46

770-21-15

0 шт
Сообщить о наличии
AKS

г. Б.-Днестр., ул. Свято-Георгиевская, 4 (ЦРБ)

0484929028 0963347554

0 шт
Сообщить о наличии
Левомицетин 0.5 №10 таб ДАРНИЦА J01B A01 Внутрь за 30 мин. до еды или через 1 час после. Взрослым обычно назначают по 250-500мг препарата 3-4 раза в день.Детям в возрасте от 3 до 8 лет обычно назначают по 125мг препарата 3-4 раза в день. Д... 27.4
Нет элементов для отображения!
Call-центр работает:
с 8:00 до 20:00
Заказать звонок
Меню
Меню